MojAndroid

Ak chce v súčasnosti vývojár priniesť svoje aplikácie na rôzne operačné systémy, má niekoľko možností. Buď strávi nad kódom oveľa dlhší čas, aby priniesol optimálny užívateľský zážitok na každú platformu, alebo zmení kód určený pre inú platformu rýchlou cestou a dosiahne iba sčasti funkčnú aplikáciu, ktorá nie je vôbec optimalizovaná. To je prípad rôznych portov z iných operačných systémov na nejaký ďalší. V každom prípade, teraz sa možno naskytne ideálna príležitosť pridávať aplikácie z platforiem Android a iOS do Windows Store. Umožniť by to mal špeciálny prídavok do nástroja Visual Studio, pomocou ktorého by malo byť možné priniesť kompatibilitu pre aplikácie z dvoch najrozšírenejších platforiem aj do obchodu s aplikáciami pre smartfóny s OS Windows 10.

Zatiaľ teda nejde o oficiálne stanovisko, no tieto novinky naznačujú, že Microsoft sa naozaj usiluje o dosiahnutie kompatibility, resp. veľmi jednoduchého prispôsobenia už existujúcich aplikácií z iných operačných systémov s ich vlastným Windowsom. Tejto novinke nahráva aj fakt, že Visual Studio už teraz podporuje jazyky Java a C++. Otázne ale je, ako by takáto transformácia fungovala v praxi. Určite to nebude znamenať, že ktorýkoľvek vývojár iba pridá k svojej aplikácii kúsok kódu a bude ju môcť zverejniť vo Windows Store. Pomocou tejto novinky vznikne iba potenciálna možnosť, že aplikácia bude môcť byť takto transformovaná, pričom dôraz je kladený aj na to, aby bolo možné v týchto aplikáciach pridanie funkcií typických pre Windows.

Windows-10-web-net-win-32-android-ios-apps

Napriek tomu, že momentálne je otázne, ako sa situácia vyvinie, je skvelé vidieť úmysly spoločnosti Microsoft, ktorá sa snaží o naozaj zaujímavý krok. Jednoduchšie prispôsobovanie aplikácií pre zariadenia s Windowsom by mohlo znamenať rapídny nárast počtu aplikácii vo Windows Store a celkové vylepšenie platformy. Na skutočnú implementáciu tejto funkcie si ale budeme musieť zrejme ešte nejakú chvíľu počkať.

Zdroj: SlashGear via Android Community

30.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+