MojAndroid

Wi-Fi Aliancia je organizácia, ktorá zodpovedá za štandardy Wi-Fi pripojení na celom svete. Platia ju všetci veľkí výrobcovia, vrátane Samsungu, Apple, Microsoftu a iných. Ich prácou je vylepšovať Wi-Fi po technologickej stránke, čo sa im darí pomerne dobre. Dôkazom je aj nový štandard, ktorý by mal značne vylepšiť spôsob, akým Wi-Fi používame a priniesť do routerov a zariadení vyššie rýchlosti prenosu dát.

Zariadenia budú musieť po novom podporovať 3 novinky – širšie prenosové pásmo, väčší dosah a čo je najdôležitejšie, aj novú technológiu MU-MIMO. Tá zaručí, že router bude môcť dáta posielať na 4 zariadenia súčasne. Doteraz ponúkali Wi-Fi routre vysielanie v reálnom čase len na jedno zariadenie s tým, že medzi viacerými pripojenými zariadeniami rýchlo prepínali. Všetky novinky sú zahrnuté v novej verzii štandardu Wi-Fi 802.11ac.

Náš tip
Vedci odhalili pasívne Wi-Fi s 10000-násobne menšou spotrebou

Wi-Fi Aliancia však nie je inštitúciou, ktorá výrobcom môže nakázať, aby začali vyrábať zariadenia podporujúce nový štandard. Je tak len na nich, či a kedy tak urobia. Jedno je však jasné. Väčšina výrobcov sa Wi-Fi štandardom podriaďuje (však sami platia Wi-Fi Alianciu, ktorá ich vytvára) a tak sa môžeme už čoskoro tešiť na vyššie prenosové rýchlosti a kvalitnejšie pokrytie Wi-Fi signálom. Odborníci hovoria, že niektoré zariadenia budú tieto zmeny podporovať už v najbližších týždňoch.

Zdroj: Wi-Fi Alliance

1.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+