MojAndroid

Nositeľné zariadenia sa každým dňom dostávajú medzi čoraz širšiu skupinu ľudí. Dôvodom je pritom nielen lepší výber inteligentných prístrojov, ale nepochybne aj prijateľnejšia cena, ktorú výrobcovia pri svojich tovaroch udávajú. Potrebu vyrobiť lacnejší produkt si uvedomil aj Withings, ktorý predstavil lacný fitness náramok Withings GO s množstvom zaujímavých funkcií.

Spoločnosť Withings je známa svojimi síce kvalitnými, no pomerne drahými inteligentnými náramkami. Zdá sa však, že popredný výrobca sa vydal cestou Fitbitu a Jawbone a sám predstavil dostupný fitness náramok. Withings GO pritom rozhodne nebude patriť k zariadeniam, pri ktorých by sme vraveli o vyhodených peniazoch.

Inteligentný fitness náramok ponúkne všetko, čo od neho možno očakávať. Na vašom zápästí tak bude monitorovať rýchlosť a dĺžku chôdze, respektíve behu, rovnako tak sa môžete tešiť na dôkladné monitorovanie kvality vášho spánku. To všetko zobrazí Withings GO na svojom e-ink displeji, ktorý je, rovnako ako celé zariadenie, vodotesný. Náramok možno ponoriť až do hĺbky 5 metrov, pričom samotný fitness pomocník by mal pri namočení a plávaní automaticky zaznamenať aktivitu a začať ju zapisovať do svojej pamäti. Samotné zariadenie sa so smartfónom spáruje pomocou aplikácie Withings Health Mate, ktorá ponúkne zaujímavé funkcie, ako napríklad zaznamenávanie prijatých tekutín, respektíve jedla.

whitings go

Na e-ink displeji sa používateľovi zobrazuje nastavená denná úloha a miera jej splnenia, vďaka čomu môže športovec na svojom výkone pridať, alebo naopak, zvoľniť na tempe. Zaujímavosťou je, že Withings GO na svoj chod nevyužíva klasické lítium-iontové, ale „gombíkové“ batérie, ktoré poznáme z tradičných náramkových hodiniek. Vďaka tomu má samotný fitness náramok priniesť podľa slov výrobcu až 8-mesačnú výdrž. Samozrejme, závisieť to bude od kvality samotných batérií. V prípade Withings GO môžeme vravieť ako o doposiaľ najdostupnejšom nositeľnom zariadení z dielne Withings. Ponúka totiž cenovku 69 USD, čo predstavuje v prepočte približne 65 €.

Zdroj: Theverge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+