MojAndroid

Akvizície firiem nie sú vo svete ničím výnimočným, no z času na čas sa udeje pomerne významné “prebratie”, o ktorom sa veľa diskutuje. Jedným z nich bolo aj odkúpenie WhatsAppu Facebookom za 16 miliárd dolárov. Túto transakciu podpísali obaja spoluzakladatelia WhatsAppu, teda Jan Koum aj Brian Acton. Kým pán Koum zostal v spoločnosti WhatsApp, pán Acton sa rozhodol ísť po vlastnej osi a minulý mesiac navyše investoval 50 miliónov dolárov do alternatívy WhatsAppu – Signal.

Situácia s Facebookom sa však zrejme preňho dosť vyhrotila, pretože v aktuálnom príspevku na Twitteri jednoducho píše, že je čas zmazať si Facebook-konto:

Zatiaľ nie je jasné, či sa jeho negatívna emócia spája aj s WhatsAppom, alebo to patrí len Facebooku. Situáciu ešte ďalej nekomentoval. Príčina jeho reakcie však pochádza z rozhorčenia, ktoré vyvolal škandál okolo ochrany súkromia a dát používateľov Facebooku. Vyzerá to tak, že došlo k ich zneužitiu cez spoločnosť Cambridge Analytica. Acton pritom nie je prvý, kto má blízko k vedúcim pozíciám Facebooku a je znepokojený s narábaním  údajov používateľov. Stačí spomenúť výrok bývalého šéfa rozvoju sociálnej siete Chamatha Palihapitiya v zmysle: Vytvorili sme nástroje, ktoré trhajú to, ako funguje spoločnosť. Znepokojenie vyjadrili aj iní bývalí vedúci Sean Parker, Justin Rosenstein a investor Roger McNamee.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+