MojAndroid

Aplikácia WhatsApp po novej aktualizácii umožní používateľom posielať fotografie a videá v plnej kvalite bez kompresie. Novinka prichádza niekoľko mesiacov po tom, čo WhatsApp umožnil posielať fotografie v rozlíšení 4K. Nová funkcia umožní používateľom aplikácie posielať fotografie a videá bez ich kompresie. Aktualizácia bude dostupná najskôr na zariadenia so systémom iOS a následne na Android. Správu priniesol portál Gizmochina.

Kedy WhatsApp uvoľní aktualizáciu?

Spoločnosť Meta (predtým Facebook) od augusta vykonala v aplikácii WhatsApp niekoľko zmien. Funkcia posielania fotografií a videí v 4K rozlíšení je kompatibilná vo verzii 23.11.0.76 v systéme iOS a vo verzii 2.23.12.13 v systéme Android. S aktualizáciou na verziu 23.24.73 WhatsApp-u v systéme od Apple môžu teraz používatelia posielať videá a obrázky úplne bez kompresie.

Funkcia sa aktivuje keď používateľ vyberie položku Dokument namiesto položky Knižnica fotografií a videí. Odosielanie je obmedzené na maximálnu veľkosť 2 GB. Majitelia telefónov Apple iPhone sa novej aktualizácie dočkajú v priebehu niekoľkých dní, zatiaľ čo novinka pre Android môže prísť až po niekoľkých týždňoch.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot

Zmenami sa nešetrí

Novinka tiež zavádza nové rečové bubliny, ktoré označujú zmeškané hovory, a nové reakcie na správy na základe vášho avatara v aplikácii. Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne údaje o detailoch zavádzania novej aktualizácie aplikácie WhatsApp v systémoch Android alebo iOS. Prináša však možnosť, aby si používatelia zachovali kvalitu svojich fotografií a videí, ktoré posielajú prostredníctvom platformy.

Hoci spoločnosť oficiálne oznámila nové funkcie, niektorí používatelia ich môžu dostať skôr ako iní. V oficiálnom zozname zmien sa uvádza, že WhatsApp spúšťa funkciu začiatku hlasových konverzácií bez toho, aby sa vo veľkých skupinách hovoru zúčastnili všetci členovia. Ide o doplnok k už spomínaným bublinám a odosielaniu nekomprimovaných médií.

Náš tip
WhatsApp integrovaný s Instagramom umožní zdieľať aktualizácie statusov v jednom kroku

6.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+