MojAndroid

Nové európske všeobecné nariadenie o ochrane údajov nadobudne účinnosť už budúci mesiac. V dôsledku toho spoločnosť WhatsApp zvýšila hranicu minimálneho veku, od ktorého je možné ju používať. Takže pre európskych používateľov bude dcérska služba Facebooku – WhatsApp – dostupná nie od 13. ale až od 16. roku. Aplikácia bude vyžadovať (či už pri prvej inštálácii alebo ak už používať aplikáciu má) vekové potvrdenie. Bude potreba taktiež súhlasiť s novými zmluvnými podmienkami a zásadami ochrany osobných údajov. Minimálna veková hranica 13 rokov však pre zvyšok sveta zostáva nezmenená.

Prehľad o údajoch, ktoré o vás WhatsApp uchováva

Skutočnou novinkou, ktorá vyplynie z nového zákona bude to, že Európania budú mať  právo vedieť, aké údaje sú o nich v aplikácii uložené a budú mať právo ich vymazávať. Napríklad spoločnosť WhatsApp umožní používateľom stiahnuť si prehľad, ktorý bude obsahovať podrobný opis údajov, ktoré o danom používateľovi aplikácia obsahuje. Vďaka nedávnemu škandálu Facebooku sa zvýšila európska kontrola tohto giganta sociálnych sietí aj jeho dcérskych služieb. Toto v kombinácii s novým zákonom môže prinútiť spoločnosti, ako je Facebook, byť transparentnejšie, pokiaľ ide o zhromažďovanie údajov.

Facebooku zostane iná politika vo veci minimálnej vekovej hranice

Spoločnosť Facebook však bude mať aj naďalej samostatnú politiku v oblasti údajov aj vo veci minimálnej vekovej hranice. Ak je používateľ vo veku 13 až 15 rokov, bude musieť menovať rodiča či zákonného zástupcu, ktorý mu poskytne povolenie na zdieľanie informácií na sociálnej sieti.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+