MojAndroid

Fanúšikovia smart hodiniek značky Fossil sa konečne dočkajú novej aktualizácie operačného systému. Aj napriek tomu, že od leta 2023 konkurencia ponúka najnovšiu verziu Wear OS 4, americká spoločnosť pre svoje najnovšie modely hodiniek šiestej generácie so staršou verziou operačného systému prináša novú aktualizáciu na Wear OS 3.5. Informácie o nej zverejnil portál PhoneArena.

Nová verzia Wear OS pre hodinky Fossil Gen 6

Nová aktualizácia je dostupná už vyše týždňa, no niekoľko používateľov sa po jej stiahnutí sťažovalo na veľmi dlhú dobu inštalácie a problémy s batériou. Americký výrobca po sťažnostiach okamžite zrušil dostupnosť nového systému a začal pracovať na oprave chýb. Aktuálne je už update možné stiahnuť, no spoločnosť Fossil nezverejnila žiadne informácie ohľadom vykonaných zmien a opráv.

Fossil- Wear OS -3.5-Update
Wear OS 3.5 – Fossil Gen 6 | Zdroj: PhoneArena.com

Aj napriek nepríjemnostiam by mal nový Wear OS 3.5 priniesť niekoľko zásadných zmien. Najväčšou zmenou je vylepšenie výkonu hodiniek, ktoré by mali načítavať aplikácie až o 30 % rýchlejšie ako doteraz. Nechýba ani optimalizovanie batérie, ktoré by malo aspoň čiastočne zlepšiť výdrž zariadenia. Nový integrovaný systém spoločnosti Fitbit skvalitní informácie zachytávané počas športových aktivít.

Fossil Gen 6
Fossil Gen 6 | Zdroj: Fossil

Wear OS 3.5 prinesie aj aktualizované verzie Google aplikácií vrátane pridaného Google Asistenta. Lepšie usporiadané používateľské prostredie umožní jednoduchšiu orientáciu v systéme hodiniek. Dostupnosť aktualizácie si na hodinkách Fossil Gen 6 môžete jednoducho skontrolovať prejdením do systémových nastavení a v sekcií aktualizácií by sa vám automaticky mala zobraziť jej dostupnosť. Ak sa tak neudeje, budete si na príchod update-u ešte chvíľu počkať.

Náš tip
Xiaomi 14 Ultra výrazne vylepší fotoaparát. Toto sú prvé informácie

1.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+