MojAndroid

Vlastníte smart hodinky s operačným systémom Wear OS 2 alebo starším? Máme pre vás negatívne správy. Dôležitá funkcia, ktorú ste možno využívali, vám už na týchto inteligentných hodinkách nebude fungovať. O ktorú vymoženosť ide? Téme sa venuje web Engadget.

Wear OS 2 a starší už nebude podporovať Google Asistenta

Na spomínaných starších Wear OS hodinkách už nebude fungovať Google Asistent. Toto rozhodnutie amerického giganta ovplyvní mnoho modelov z roku 2020 a starších. Používatelia hodiniek od značiek Tag Heuer, Mobvoi, Motorola, OPPO, Xiaomi, Misfit, Casio a LG by teda mali byť na pozore. Niektoré z nich však mohli dostať aktualizáciu na verziu Wear OS 3, na ktorej Google Asistent bude bezproblémovo fungovať aj naďalej, preto je potrebné overiť si, či máte naozaj nainštalovaný aktuálny firmvér.

Samsung Galaxy Watch6
Samsung Galaxy Watch6 boli predstavené s Wear OS 4

Pokiaľ tomu tak nie je a Google Asistenta by ste radi využívali aj naďalej, bude nutné zvážiť kúpu nových inteligentných hodiniek. Na našej stránke nájdete aj samostatnú kategóriu s výberom tých najlepších smart hodiniek. Na záver zmienime, že pravdepodobne v priebehu októbra sa dočkáme predstavenia Google Pixel Watch 2, ktoré prídu aj s najnovšou verziou softvéru pre hodinky.

Náš tip
Tento mobil má viac RAM ako váš PC, 150 W nabíjanie a 1 TB úložisko. Stojí len 500 €

18.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+