MojAndroid

Vývojári aplikácií budú môcť do svojich titulov inplementovať novú funkciu, ktorá používateľom umožní vysielať live video do sveta. Youtube totižto pre Android oznámil novú funkciu spoločne s nástrojmi API, ktoré nazýva WatchMe . Táto umožňuje live streaming videa priamo z aplikácie tretích strán. Zatiaľ ide stále len o experimentálnu funkciu, ktorá je pre developerov prístupná prostredníctvom GitHubu, pričom funkciu WatchMe môžu použiť na ľubovoľné účely.

Samozrejme, Youtube na svojich stránkach umožňoval vysielanie už dávnejšie, no len prostredníctvom webových stránok. Majitelia zariadení Sony mohli doteraz používať aj aplikáciu, ktorá bola priamou súčasťou operačného systému a nazýva sa Live on Youtube. Teraz ju však budú môcť eventuálne používať všetci, a to prostredníctvom aplikácií, do ktorých sa novú funkciu rozhodnú vývojári integrovať.

Youtube WatchMe používa niekoľko API vrátane YouTube Data API v3, YouTube Live Streaming API, Google Play Services a Plus API. Pre jeho použitie musia developeri synchronizovať GitHub repozitár a aktivovať API v developerskej konzole.

Zdroj: androidcommunity

30.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+