MojAndroid

Ak sa chystáte na návštevu Vysokých Tatier, možno vás poteší, že zaplatiť za cestovanie vlakom v Tatrách už budete môcť aj prostredníctvom SMS správy. Novú službu spustila Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) 15. júla 2014.

Základný lístok stojí 2 eurá a platí neobmedzene 2 hodiny od doručenia SMS pri cestovaní na akúkoľvek vzdialenosť. K dispozícii je však aj 1-dňový lístok za 4 eurá. Využiť sa dajú na cestovanie po 57 kilometroch tratí v systéme Tatranských elektrických železníc, na Ozubnicovej železnici a na bežnej trati z Popradu cez Studený potok do Tatranskej Lomnice (17 km).

Lístky sa dajú zakúpiť zaslaním textovej správy na číslo 2233. Služba je dostupná v sieťach operátorov Orange, Telekom a O2. Viac informácií nájdete na stránke železničnej spoločnosti.

TYP LÍSTKAOBSAH SMS SPRÁVYCENA
Dvojhodinový obyčajný(prázdna sms)2 eurá
Dvojhodinový zľavnenýB1 euro
Batožina / BicykelX1 euro
Jednodňový obyčajnýC4 eurá
Jednodňový zľavnenýD2 eurá
InformácieINFO
HELP
neoprávňuje cestovať

Zdroj: slovakrail.com

16.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+