MojAndroid

Značka smartfónov Nokia bola pred vyše 2 rokmi licencovaná spoločnosťou HMD Global od amerického Microsoftu, ktorý túto kedysi najpopulárnejšiu značku svojim systémom Windows Phone prakticky pochoval. Pôvodná fínska spoločnosť Nokia sa ale naďalej zaoberá vývojom mobilných technológií pre operátorov a jej vedecké laboratórium Nokia Bell Labs teraz na stránkach Nokie oznámilo vyvinutie prevratnej technológie. Tá by mohla podstatne zlepšiť výdrž batérii súčasných smartfónov.

solid state bateria

Nová technológia, ktorú si už v Noka Bell Labs dali patentovať, bola vyvinutá v spolupráci s výskumníkmi spoločnosti Amber. Riešenie pracuje so súčasnými lítiovými batériami, ktorým ale pridáva bližšie nešpecifikované nanotrubice. Vďaka tomu by sa mala znásobiť účinnosť prenosu energie, batéria by sa mala nabíjať rýchlejšie a jej výdrž by mohla byť až 2,5-násobná.

Vďaka uskladneniu väčšieho množstva energie do menšieho balenia, bude mať táto nová technológia obrovský vplyv na prichádzajúce 5G siete a celý sieťový svet.

Paul King, šéf vývojové tímu Nokia Bell Labs

Pretože patent Nokie počíta so súčasnými lítiovými batériami, mohli by si túto technológiu výrobcovia licencovať okamžite a my by sme sa mohli dočkať väčšej výdrže smartfónoch už v nasledujúcom roku.

Náš tip
Nokia 2.2 oficiálne: Smartfón s Android One za 99 EUR
6.7.2019
Zdroj: Nokia

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+