MojAndroid

Automobilka Volvo už dlhšie pracuje na autonómnom riadení svojich vozidiel, o čom vám pravidelne prinášame správy aj my. Momentálne sa však rozhodla spojiť svoje sily so spoločnosťou Autoliv a vytvoriť spoločný podnik. Autoliv je americko-švédska spoločnosť venujúca sa automobilovým bezpečnostným systémom. Spoločne budú vyvíjať softvér pre autonómne vozidlá. Z tohto biznisu však nebudú profitovať len tieto dve strany, ale aj ďalšie spoločnosti, ktoré sa zaujímajú o autonómnu jazdu a jej implementáciu do svojich vozidiel.

Nie každá automobilka má totiž špeciálnu divíziu na vývoj autopilota. Týmto spôsobom sa jednotliví výrobcovia môžu naďalej venovať výrobe svojho automobilu – a pritom mu darovať autopilota, ktorého si odkúpia od Volva / Autoliv. To môže predstavovať výhodu aj pre používateľov. Nebudú sa musieť obmedzovať vo výbere vozidla v prípade, že chcú niečo “samostatnejšie”.

Okrem balíku peňazí, ktorý zo spojenia Volva a Autoliv môže vzniknúť však Volvo týmto spôsobom pracuje aj na tom, aby si odstránil aspoň kúsok z konkurencie. Autopilota druhým automobilkám dodá – a nemusí proti nim viesť neúprosný boj.

Volvo a Autoliv by tak mali začať predávať svojich vyvinutých asistentov riadenia k roku 2019. Plne fungujúceho autopilota by pritom radi predstavili v roku 2021.

Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+