MojAndroid

Významné zastúpenie na veľtrhu CES 2015 majú aj automobilky, ktoré ukazujú nové technológie pre budúce modely automobilov. Zrejme najzaujímavejšou správou, ktorá pochádza od nemeckého výrobcu Volkswagen je malá zmienka o systéme Android Auto, ktorý sa do automobilov tejto značky dostane už v tomto roku, ako druhá generácia modulárnej infotainment platformy MIB II. Táto tiež podporuje MirrorLink a podobnú technológiu od Sony.

Volkswagen vrámci novej platformy zahrnie aj podporu pre CarPlay od konkurenčného Apple a to aj napriek tomu, že sa v minulosti neobjavil na zozname partnerských automobiliek a neprejavil záujem. Pre všetkých automobilových nadšencov sa jedná o skvelú správu a myslíme, že poskytnúť používateľom možnosť výberu je ta správna cesta pre každého výrobcu.

Volkswagen nespomenul žiaden špecifický dátum, no uvádza, že podpora spomínaných funkcií začne ešte v tomto roku a to pre Európu aj Spojené štáty.

Android Auto slúži na zjednodušené ovládanie smartfónu počas šoférovania. Všetko potrebné budete môcť vykonať hlasovým ovládaním, tlačidlami na volante alebo cez upravené prostredie na stredovej konzole, čím sa zvýši okrem pohodlnosti aj bezpečnosť na cestách. Android Auto dokáže zobraziť informácie z Google, Google Maps, Google Play a Google Play Music, a to všetko bez toho, aby ste museli pustiť ruky z volantu. K dispozícii budú aj aplikácie tretích strán.

Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+