MojAndroid

Najnovší tabletofón od Samsungu je určite lákadlom pre mnohých užívateľov. Veľký displej s jemným rozlíšením a ten najlepší hardvér ponúkajú dostatok komfortu aj pre tých najnáročnejších užívateľov. Takéto prémiové špecifikácie si ale vyžiadajú aj vysokú cenu, ktorú bude potrebné zaplatiť za smartfón v obchodoch. Také drahé zariadenie ale určite nechceme znehodnotiť pri prvom vyšmyknutí sa z ruky a práve takáto reálna odolnosť zariadenia je často testovaná pomocou tzv. drop testov.

V nich sú telefóny vystavované nepríjemným pádom, ktorým sa ale v reálnom živote nevyhneme. V takomto drop teste sa objavil aj najnovší tabletofón Samsung Galaxy Note 4, ktorý otestovali na YouTube kanáli Samsung Tomorrow. Ide síce o oficiálny PR kanál kórejského výrobcu, no testovania vyzerajú veľmi autenticky a s testovanými smartfónmi sa vôbec nemaznali. Práve naopak, postupne ich zhadzovali na betónovú kocku z rôznych výšok a následne ich vystavili voľnému pádu na náhodnú stranu zariadenia.

Na videu je jasne vidieť, že nový Note 4 sa len tak ľahko nerozbije. Samozrejme, smartfón nedisponuje oficiálnou certifikáciou, ktorá by garantovala výdrž pri páde z určitej výšky. Je však skvelé vidieť, že Samsung konečne myslel pri výrobe nového smartfónu aj na odolnosť konštrukcie. Je veľmi pravdepodobné, že aj kovový rám na novom Note 4 má výrazný podiel na týchto dobrých výsledkoch. Celkovo ale pôsobí telefón veľmi odolne a tak sa nemusíte hneď zľaknúť, ak sa vám náhodou vyšmykne z ruky.

Zdroj: Samsung Tomorrow (YouTube) via PhoneArena

8.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+