MojAndroid

ALS Ice Bucket Challenge jednoznačne ovládol internet. Oblievanie sa ľadovou vodou má za cieľ dostať do povedomia zákernú chorobu a momentálne na účet na výskum liekov pribúdajú denne milióny dolárov. Výzvu prijali mnohé známe osobnosti, no nenechala sa zahanbiť ani vlajková loď Samsungu.

V krátkej reklame bol Samsung Galaxy S5 obliaty vodou, pričom vyzval vlajkové lode iných výrobcov. Samsung tak jednoduchým spôsobom poukázal na to, že Galaxy S5 je na rozdiel od iných vlajkových lodí vodeodolný. Vo videu boli nominované konkrétne iPhone 5S, HTC One M8 a Nokia Lumia 930. Ani jeden z týchto telefónov nemá oficiálny certifikát vodeodolnosti, a tak sa zdalo, že Samsung zvládne túto výzvu ako jediný.

Výrobcovia si však dávajú veľmi záležať na konštrukcii svojich telefónov a aj keď nie sú oficiálne odolné voči ponoreniu do vody, určitú odolnosť voči prírodným živlom majú. Napríklad HTC One M8 ponúka oficiálnu certifikáciu IPx3, ktorá chráni telefón pred ľahkým postriekaním vodou. Nokia Lumia žiadnu oficiálnu odolnosť neponúka, no napriek tomu sa na zahraničnom YouTube kanáli CellphoneS rozhodli výzvu prijať a oba telefóny obliali ľadovou vodou. Výsledok tohto experimentu nájdete v priloženom videu.

Zdroj: CellphoneS via PhoneArena

25.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+