MojAndroid

Vznášajúci sa skateboard je snom každého správneho nadšenca sci-fi. Na kinoplátne sa objavil už v roku 1985 s uvedením filmu Návrat do budúcnosti. Práve tam sa objavil vznášajúci sa skateboard z budúcnosti roku 2015, ktorý sa dokázal pohybovať bez dotyku so zemou. Hoci na internete sa objavilo už niekoľko podobných kúskov, zatiaľ nikdy nevyzerali tak dobre, ako ten, ktorý sa chystá odhaliť Lexus. O tzv. hoverboarde od tejto spoločnosti zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne podrobné informácie a výrobca vydal len krátke video, v ktorom ukazuje toto zariadenie. Nikto na ňom však nejazdí.

hoverboard

Na akom princípe presne pracuje sa nevie, podľa vyjadrení spoločnosti by však malo ísť o magnetický hoverboard s dvoma supravodičmi a pernamentnými magnetmi chladenými kvapalným dusíkom, čo znamená, že k svojej funkcionalite bude potrebovať špeciálny povrch. Ako vyzerá môžete vidieť na obrázkoch a videu.

 hoverboard2

25.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+