MojAndroid

Internetový gigant Amazon odhalil, ako funguje nová generácia jeho skladov. Spoločnosť patrí vo svete medzi priekopníkov na poli technologických inovácií a inak to nie je ani v tomto prípade, keď nové sklady fungujú s inteligentnými robotmi. Tí sa dokážu pohybovať svojvoľne po obrovských skladoch Amazonu a nájsť hľadaný regál, nadvihnúť ho a dokonca ho aj dopraviť k pracovníkovi. Tieto zábery robotov v akcii zverejnil Amazon pri príležitosti Cyber Monday, ktorý je už tradičným umelým sviatkom Američanov spojeným s nakupovaním cez internet.

Títo noví roboti dokážu pracovať oveľa efektívnejšie, ako ľudskí pracovníci. Vyvinula ich firma Kiva Systems a za vývojom týchto robotov stojí dvadsať rokov práce a príprav. Výsledkom sú inteligentné stroje, schopné nájsť daný regál a bezpečne ho dopraviť k pracovníkovi. Po ceste sa pritom dokážu vyhnúť iným robotom alebo prekážkam a šance na kolíziu sú takmer nulové.

Amazon aktuálne využíva 15 000 týchto robotov vo svojich desiatich logistických centrách v USA. Okrem týchto malých pomocníkov však používa aj ďalšie zaujímavé zariadenia. Patrí medzi ne aj jedna z najväčších robotických rúk na svete s označením Robo-Stow, ktorá dokáže naraz prenášať veľké množstvo tovaru a rýchlejšie tak vybaviť objednávky. Spoločnosť tiež využíva špeciálny systém, ktorý umožní vyložiť celý príves za 30 minút, pričom predtým tento proces trval aj niekoľko hodín. Ďalšou novinkou je aj grafický počítačový systém, ktorý pomáha samotným pracovníkom pri príprave objednávok a celý tento proces ešte viac urýchľuje.

Zdroj: Businesswire

3.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+