MojAndroid

Mobilná služba VIAMO, ktorá umožňuje posielať peniaze jednoducho na telefónne číslo, oslávila prvé 3 mesiace svojho fungovania. Za ten čas sa do nej zaregistrovalo vyše 37 000 ľudí, ktorí si poslali spolu takmer 720 000 eur. V tejto súvislosti bola zverejnená zaujímavá infografika, ktorá prezrádza detaily o jej využití.

Používatelia využívajú VIAMO najviac počas pracovného týždňa a to v čase obeda, popoludní a večer okolo ôsmej hodiny. Najčastejšie sa ľudia vyrovnávajú za obed, darčeky, nákupy a radi si prostredníctvom služby vracajú aj malé pôžičky od známych. Čo sa týka samotných prevodov, viac ako polovicu z nich predstavujú sumy do 5 eur a medzi 45 – 50 eur. Štatistiky nám dokonca prezrádzajú aj väčšinový podiel Androidu na využívaní služby. Až 7 z 10 smartfónov má Android, zvyšok iOS. Viac informácií sa dozviete v nasledovnej infografike:

infografika VIAMO

 

Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+