MojAndroid

Toshiba na trhu s tabletmi nie je veľmi známa a možností presadiť sa v tomto segmente už nie je veľa. Zaujať by však mohla svojim obrovským 24 palcovým tabletom, ktorý však nemusí fungovať len ako tablet.

Toshiba TT301 je v podstate 24 palcový dotykový displej, ktorý v sebe ukrýva vnútornosti a operačný systém typický pre tablety. Srdcom zariadenia je dvojjadrový procesor s taktom 1 GHz, 1,5 GB pamäť RAM, či 16 GB vnútorný úložný priestor. Vybavený je ale aj HDMI vstupom a podporou Miracast, vďaka čomu môžete tento tablet použiť aj ako externý monitor k svojmu PC alebo smartfónu či inému tabletu. Integrované sú aj dva 2W reproduktory, takže prípadne pozeranie videa, či počúvanie prezentácie, by malo uspokojiť každého nenáročného používateľa. Operačným systémom je postarší Android 4.2 s vlastným launcherom a podporou práce s viacerými oknami.

toshiba_shared_board

Nová Toshiba tak môže mať niekoľko možností využitia. Okrem toho, že ju môžete používať ako tablet, dá sa veľmi dobre použiť napríklad ako interaktívny informačný panel v prevádzkach alebo vo vstupných halách spoločností na prezentáciu firmy a podobne. TT301 sa má začať predávať v Japonsku, presný dátum uvedenia na trh a cena však nie sú známe.

Zdroj: phonearena

8.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+