MojAndroid

Vyhľadávač cien Pricemania zverejnil najnovšie štatistiky z prieskumu slovenských internetových obchodov vo forme prehľadnej infografiky. Zo 195 registrovaných e-shopov rozdelených na 8 segmentov sa najväčší počet obchodov špecializuje na produkty typu “Dom, byt a záhrada” s podielom 22,1 %, ďalej “Šport a hobby” (12,8 %) a na tretej priečke je “Zdravie a krása” so zastúpením 7,7%. Na Slovensku pôsobí najviac malých e-shopov s počtom zamestnancov do päť ľudí a ročným obratom 10 000 – 30 000 €. Najpoužívanejšie marketingové kanály obchodníkov sú porovnávače cien, sociálne siete a kontextové reklamy. Viac než polovica využíva kuriérske služby ako formu dopravy tovaru a len 3,4 % z internetových obchodov má vlastné odberné miesta. Viac informácií sa dozviete z nižšie uvedenej infografiky.

Stále viac slovenských spotrebiteľov začína preferovať internetové obchody, namiesto tradičnej návštevy kamennej predajne. Dôvodom môže byť väčšia dôvera v e-shopy a taktiež aj možnosť využiť vyhľadávač na porovnanie cien v mnohých známych aj neznámych obchodoch. Akú formu nákupu preferujte vy ? 

prieskum_eshopovZdroj: Pricemania

25.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+