MojAndroid

Cestujúci v Česke republike, ktorí cestujú prímestskými autobusmi z hlavného mesta Praha do Kutnej Hory a Sázavy sa už viac nebudú musieť obávať, keď si zabudnú do rána nabiť svoj smartfón alebo tablet. Počas cesty do práce alebo do školy totiž budú môcť svoje mobilné zariadenie pripojiť k elektrickej sieti priamo v autobuse.

Táto novinka sa aktuálne testuje na dvoch linkách, konkrétne 381 a 382. V autobusoch sa nachádza desať USB vstupov, do ktorých je jednoducho možné pripojiť USB kábel a nabíjať svoje mobilné zariadenie. Táto novinka určite poteší všetkých cestujúcich, ktorí si v noci zabudnú nabiť batériu na svojom smartfóne či tablete. USB vstupy sú rozmiestnené po celom autobuse a nachádzajú sa na miestach, kde by ste obyčajne očakávali označovače lístkov. Dopravca sľubuje, že novinku najskôr otestuje a vypočuje si názory cestujúcich. Ak budú ohlasy kladné, novú technológiu zavedie aj do ďalších liniek.

USB nabíjačka MHD USB nabíjačka MHD 2

Obyvatelia hlavného mesta, ktorí necestujú za prácou či školou mimo Prahy, zatiaľ novinku nevyužijú. Podľa vyhlásení predstaviteľov vedenia dopravnej spoločnosti sa o zavedení USB vstupov na nabíjanie neuvažuje. Novinka dokonca nebude dostupná ani v moderných električkách s označením 15T, ktoré budú mať vlastnú sieť Wi-Fi. Autobusy s Wi-Fi pripojením máme na Slovensku aj my, ale nápad s USB zásuvkami sa nám veľmi páči a určite by sme ho ocenili aj v našej hromadnej doprave. Čo si o tejto novinke myslíte vy?

USB MHD

Ako sa vám páči nápad s USB nabíjačkami v MHD?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: metro.cz

22.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+