MojAndroid

V čase kúpy (september 2010) to bol jeden z mála (3) dostupných telefónov s hardwarovou klávesnicou, ktorá bola jednou z mojich hlavných požiadavok, pretože telefón využívam hlavne na komunikáciu cez sms a irc. Ďalšími požiadavkami boli kapacitný displej a rozumná cena (Motorola Droid podľa mňa nemá rozumnú cenu). Tieto požiadavky splnil tento telefón dokonale. Požadovala som ešte rýchlu odozvu a možnosť využiť čo najviac z toho, čo ponúka Android. A samozrejme, ako každá žena, mám rada pekné veci, takže by mal mať aj pekný design. Z toho mi vyšiel tento krásny malý (ale citeľný vo vrecku) telefón s vynikajúcimi úpravami od Sony Ericssonu.

Pozitívne reakcie:

Zaujala ma rýchlosť odozvy. Na to, aká je veľkosť RAM pamäte a frekvencia CPU, má tento telefón výbornú odozvu, človek ani nepozná, že patrí medzi tie slabšie. Taktiež ma nadchol LED blesk, ktorý je možné so správnou aplikáciou používať ako baterku. A samozrejme hardwarová klávesnica. Píše sa na nej príjemne a ani po dlhšom používaní z nej nijak neubudlo (či už popisky kláves alebo sila stisku). Displej má síce nižšie rozlíšenie než bolo v tom čase obvyklé, ale väčšinu aplikácií zvláda výborne, dokáže sa prispôsobiť a dá sa ovládať jediným palcom ruky, v ktorej držíte telefón, čo je praktické napríklad v MHD. Takisto valná väčšina aplikácii nemá problém s výkonom, bežia všetky potrebné aplikácie a na prvý pohľad ani nie je poznať jemné zníženie odozvy systému. Páči sa mi tiež jeho dizajn, nie je to klasický tehlovitý dizajn, ale je jemne prehnutý, spodná časť je dlhšia než vrchná a navyše ma zadný kryt pogumovaný (v čiernej verzii).

Negatívne reakcie:

Nepotešil ma samotný Sony Ericsson, ktorý neplánuje vydať ďalšie updaty na tento telefón. Je to vynikajúci telefón a určite by si ešte zaslúžil aspoň Froyo. S tým súvisí nemožnosť používania niektorých aplikácií, ktoré fungujú len na vyšších verziách Androidu. Za nevýhodu sa dá tiež považovať to, že niektoré hry požadujú vyšší výkon, než je x10 mini pro schopné poskytnúť. S tým sa však dá zmieriť. Horšie je to, že po čase pociťujem, že pánty, na ktorých sa vysúva klávesnica, sa pomaličky uvolňujú. Je to veľmi pomalý proces a pravdepodobne to nespôsobí nutnosť kúpiť nový telefón, ale bude s ním treba zaobchádzať opatrne.

Verzia OS: Android 1.6 Donut

Celkové hodnotenie: 9/10

Autorka: Sabe

Máš Android telefón alebo tablet? Si spokojný alebo máš výhrady? Napíš vlastné užívateľské postrehy z používania a vyhraj Android tričko. >> Chcem napísať vlastnú recenziu <<


19.1.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+