MojAndroid

Sony Ericsson Xperia X10 mini je môj prvý smartfón s operačným systémom Android. S užívatelským prostredím nemám absolútne žiadne problémy. Je užívatelský príjemné a určite ho budú vedieť ovládať aj menej zruční ľudia, ktorý sa v takýchto telefónoch veľmi nevyznajú. Android je podľa mňa v súčastnosti najlepším operačným systémom pre smartfóny a určite má medzi užívateľmi výborný ohlas, čo potvrdzujú aj neustále snahy Googlu o novšie a novšie aktualizácie. Momentálne je dostupný už Android 2.3 Gingerbread pre smartfóny a Android 3.0 Honeycomb pre tablety.

Plusy:

Klady tohto naozaj malého android komunikátora: v prvom rade by som vyzdvihol rozmery, ktoré sú naozaj kompaktné. Telefón vo vrecku nohavíc cítite, avšak len v takej miere aby ste si boli istý či ho naozaj máte zosebou. Ďalej by som vyzdvihol presnosť displeja. Je síce rozmerovo malý (2.55″) ale zato presný. Pri písaní sms sa vážne málokedy pomýlite. Samozrejme si je treba nainštalovať resp. stiahnuť inú klávesnicu z marketu pokiaľ chcete písať rýchlo, pretože sa tej defaultnej je to niekedy o nervy. Dá sa stiahnuť podobná ako je v zariadeniach HTC, ktorá funguje naozaj výborne. Ja osobne používam Smartkeyboard pro, ktorá je aj v slovenskej a českej lokalizácii. Určite poteší prítomnosť Wifi, 5 megapixlového/a naozaj kvalitného/ fotoaparátu s LED bleskom a taktiež silný zadný reproduktor, ktorý hravo naplní hudbou aj väčšiu miestnosť.

Mínusy:

Čo ma určite nepotešilo, je vstavaná batéria, čo by možno nebol až taký problém keby mala aspoň 1200 mAh. Ak ste typ používateľa, ktorý je denne na internete a mobil bude využivať ako multimediálne zariadenie potom si budete museť pripraviť nabíjačku každé 2 dni. Pri úspornejšom používaní sa dostanete (teda aspoň mne sa to podarilo) na 4 dni maximálne. Taktiež zadný kryt, ktorý je síce vymenitelný (možnosť zakúpenia až 8 odtieňov), ale keby sa výrobcovia radšej pohrali s odstránením vŕzgania zadného krytu, to by potešilo viacej. Síce som v kladoch tohto modelu uviedol presnosť displeja, jeho rozlíšenie je už trošku horšie. Najmä pri hraní hier sa môžte stretnúť s “kockami”.

OS Android: Android 2.1 Eclair

Celkové hodnotenie: 7/10

Autor recenzie: Mário R.

Máš Android telefón alebo tablet? Si spokojný alebo máš výhrady? Napíš vlastné užívateľské postrehy z používania a vyhraj Android tričko.
Chcem napísať vlastnú recenziu

16.1.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+