MojAndroid

Google práve začal s distribúciou aktualizácií cez OTA ( over the air) pre smartfóny Nexus S a Nexus One. Pre Nexus S to znamená len drobné opravy chýb, ale pre Nexus One ide o majoritný update na nový Android 2.3 Gingerbread.

Súčasťou tohto updatu (pre Nexus One aj Nexus S) je aj podpora nového formátu multimediálnych súborov WebM (.webm), ktorý je špeciálne navrhnutý pre použitie na internete. WebM pozostáva z VP8 video kodeku a kodeku pre audio Vorbis.

  • VP8 je technológia, ktorá komprimuje video vysoko efektívnym spôsobom. To znamená, že na načítanie rovnakého videa by ste bez použtia tohto kodeku čakali dlhšie.
  • Vorbis audio kodek má rovnakú funkciu ako video kodek – samozrejme to platí pre spracovanie zvuku.

Majitelia smartfónu tak budú môcť po prvý krát zakúsiť nový Android na vlastnej “koži”. Zatiaľ si ale na update musíte počkať. Môže to trvať aj niekoľko týždňov, kým sa dostane na Slovensko. Akonáhle bude dostupný dáme vám o tom vedieť.

24.2.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+