MojAndroid

Kúpiť lacný čínsky smartfón nie je dnes už nič výnimočné, pretože veľa z nich nekúpite už len priamo z čínskych obchodov. Práve naopak, čoraz častejšie sa s nimi stretávame už aj v e-shopoch a kamenných obchodoch v Európe a na Slovensku. Výnimkou nie sú ani zariadenia spoločnosti Ulefone, ktoré sa vyznačujú predovšetkým nízkou cenovkou. Práve taký je aj dizajnovo podarený UleFone MIX.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia: Prémiové spracovanie

Kvalitná konštrukcia už dávno nie je výsadou iba drahších smartfónov. Je bežné, že dnes už aj zariadenia s cenovkou do 200 eur ponúkajú atraktívny dizajn či konštrukciu vyrobenú z prémiových materiálov. Práve nimi sa môže pochváliť aj UleFone MIX, ktorý disponuje kovovým rámom a sklenou zadnou stranou. Prednú aj zadnú stranu pritom chráni sklo, ktoré je pokryté ochrannou vrstvou zabraňujúcou zachytávaniu odtlačkov prstov.

Po dizajnovej stránke telefón zaujme najmä nezvyčajným modrým farebným prevedením a umiestnením niektorých prvkov. Displej sa napríklad posunul úplne nahor, kde má po stranách minimálny rámik. Aby si to výrobca uľahčil, premiestnil väčšinu dôležitých súčasti pod zobrazovací panel, a to do brady zariadenia. Tu nájdete snímač odtlačkov prstov, ktorý zároveň funguje aj ako domovské tlačidlo, a dokonca aj prednú kameru. Telefónny reproduktor ostal navrchu nad displejom.

Boky zariadenia bez prekvapenia lemujú tlačidlá pre ovládanie hlasitosti, zapnutia, ako aj slot pre dvojicu SIM kariet, 3,5 mm audio jack, hlasný reproduktor a micro USB konektor. Zadná strana sa stala domovom pre dvojicu fotoaparátov a duálny LED blesk.

Ako celok na nás UleFone MIX pôsobil veľmi dobrým dojmom. Konštrukcia je pevná a dobre sadne do ruky, pričom prekážkou pre pohodlné používanie nie je ani hmotnosť. Poteší zaujímavé farebné prevedenie, ako aj netradičný displej s minimálnym rámikom v hornej časti smartfónu. Jediný nedostatok sme spozorovali v odolnosti zadného skla, ktoré sa dá pomerne ľahko poškriabať.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
30.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+