MojAndroid

 

Spoločnosť Uber nám dnes v Bratislave na tlačovej konferencii predstavila vynovenú aplikáciu pre cestujúcich s novými funkciami. Po prvýkrát aplikácia založená na GPS lokalizácii nedáva najskôr otázku kde sa nachádzate, ale kam smeruje vaša jazda. Cestovanie s Uber má byť teraz ešte transparentnejšie a cestujúci okamžite vidia koľko za cestu zaplatia a kedy prídu na určené miesto.

uber_tlacova_konferencia-1-of-5

Nová verzia aplikácie Uber sa postupne šíri do sveta, už by mala byť dostupná pre zariadenia s operačným systémom iOS a v priebehu nasledujúcich dní/týždňov postupne príde aj na Android. Vynovená aplikácia Uber sa teraz viac sústreďuje na cestujúcich, ich preferencie a priority. Tým, že aplikácia začne práve zadaním cieľa, cestujúcich čaká cesta ušitá na mieru.

uber_tlacova_konferencia-2-of-5

„Som veľmi rada, že dnes môžem v Bratislave predstaviť aplikáciu, ktorá je v mnohých ohľadoch revolučná a potvrdzuje, že Uber je vyspelou technologickou spoločnosťou,“ hovorí Barbora Polachová, marketingová manažérka Uber pre Českú republiku a Slovensko.

Pred siedmimi rokmi, keď v San Franciscu spustil Uber svoje služby, bolo jeho hlavným cieľom, aby cestujúci získali jazdu jednoducho len za pomoci stlačenia tlačidla. Počas nasledujúcich rokov i expanzie do ďalších krajín vytvoril Uber viacero sub-možností prevozu, ako je napr. UberBLACK, uberX alebo uberPOOL. Uber svoju aplikáciu redizajnoval naposledy v roku 2012. V priebehu času sa stala zložitejšou a menej prehľadnou. Preto prináša rýchlejšiu a múdrejšiu aplikáciu pre cestujúcich, ktorú prestaval úplne od zkladov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Integrácia Kalendáru aj Spotify

Nová aplikácia Uber sa učí zo zvykov cestujúcich. Ak cestujúci využíva Uber často, zobrazia sa mu shortcuty, ktoré mu ponúknu možnosť cestovať tam, kde je to predpokladané. Cestovať tak môže za pomoci len jediného kliku. Vo vynovenej appke čoskoro pribudne aj možnosť spojiť svoj kalendár s Uber. Potom sa stretnutia používateľov aplikácie a ich naplánované udalosti automaticky zobrazia ako skratky, čo ušetrí problémy pri preklikávaní sa napríklad cez inú aplikáciu len s cieľom nájsť správnu adresu. Integrovaný bude napríklad aj Spotify, takže cestujúci nebude musieť opúšťať aplikáciu, ak si bude chcieť počas cesty spustiť hudbu.

uber_tlacova_konferencia-3-of-5

Synchronizácia s Kontaktmi

Uber ľudia často využívajú, aby sa stretli s priateľmi – či už na koncerte, alebo večer vonku. To znamená, že cieľom cestujúcich často býva konkrétna osoba. Zisťovanie, kde sa táto osoba alebo priatelia presne nachádzajú však znamená mnoho vymenených textových správ alebo odkazov. Uber teda onedlho predstaví novú funkciu, ktorá je založená práve na tom, že práve ľudia sú “destináciou”. Táto funkcia používateľom umožní nastaviť si cieľ svojej cesty smerom k osobe namiesto miesta. Stačí si zosynchronizovať kontakty s aplikáciou, zadať meno osoby do vyhľadávacieho riadku a potom, čo s cestujúcim priateľ vyzdieľa svoju polohu, bude na ceste za ním.

Odhad ceny

Po zadaní cieľa do aplikácie sa cestujúci môže rozhodnúť, ako sa tam chce dostať. Ak cestujúci smeruje na stretnutie a chce sa pripraviť, vyberie si individuálnu jazdu s uberX. Na jazdu v štýle oslavy, možno UberBLACK. A pre bežnú jazdu cez mesto, uberPOOL. Tiež sa tu budú dať porovnať náklady s odhadom jazdného týchto možností. Pri uberPOOL a uberX navyše tiež cestujúci uvidí predpokladaný čas príchodu, takže má všetko potrebné na to, aby sa správne rozhodol s ohľadom na svoje financie aj harmonogram.

Uber Transit, Yelp, Eats…

Čoskoro Uber tiež prinesie viac nových možností, ktoré budú založené na tom, kam cestujúci smeruje. Tí, ktorí používajú Uber, aby sa dostali na stanicu si môžu pozrieť Transit, aby videli najbližšie odchody vlakov, autobusov a metra. Ak cestujúci dostanú chuť na niečo delikátne, môžu si pozrieť Yelp recenzie priamo v aplikácii. Ak sa používateľ aplikácie Uber vyberie spoznávať napríklad novú štvrť, môže použiť Foursquare na tipy, čo robiť a kam ísť nabudúce. Tí, ktorí sú na ceste za kamarátmi, majú možnosť zahrať sa s exkluzívnymi Snapchat filtrami alebo streamovať svoje najobľúbenejšie pesničky na Pandore, aby sa dostali do nálady. Ak sa cestujúci nachádza v meste, kde je dostupná služba UberEATS, má možnosť objednať si jedlo po ceste domov.

Zdroj: tlačová správa, tlačová konferencia

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+