MojAndroid

Vývojári obľúbenej custom recovery pre Android oznámili, že už dokončujú prácu na novej verzii TWRP 3.0.0. Tá prinesie niekoľko funkčných, ale aj dizajnových vylepšení. Je to už pomerne dávno, kedy naposledy prešla recovery takouto výraznou zmenou a s množstvom noviniek, ktoré boli odvtedy predstavené v systéme Android, bolo už aj na čase, aby vývojári dobehli súčasné trendy.

TWRP 1 TWRP 2 TWRP 4

Už na prvý pohľad zaujme prepracovaná nová téma, ktorá ponúka prívetivejšie prostredie s viacerými črtami nových verzií systému Android. Najvýraznejšou funkčnou novinkou je skutočný terminálový emulátor, ktorý pomôže najskúsenejším používateľom, ale aj vývojárom nových ROM a špeciálnych doplnkov pre zariadenia s ROOT. Vývojári tiež priniesli niekoľko nových jazykových lokácií pre TWRP, pričom aj samotní používatelia môžu pomôcť a pripraviť preklady recovery do svojho jazyka.

TWRP 5 TWRP 6 TWRP 33

Recovery bude odteraz aj oveľa výkonnejšia a dokáže napríklad dešifrovať adoptované časti vnútornej pamäte zo systému Android Marshmallow. Pridané bolo ešte veľké množstvo vylepšení a noviniek, ktoré používatelia využijú teraz aj v budúcnosti. Aktuálnu verziu systému môžete overiť na tejto adrese a hoci vývojárske práce už finišujú, ešte bude chvíľu trvať, kým sa dočkáme stabilnej verzie novej recovery.

Zdroj: TWRP via Android Police

8.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+