MojAndroid

Mali ste ako deti náramok priateľstva s vašim najlepším kamarátom/kamarátkou? Pamätáte sa ešte na to, ako ste sa tešili vždy, keď ste náramok zbadali na ruke vášho kamaráta? Oveľa zaujímavejšie pôsobí náramok Twinkl, ktorý je určený práve pre skupinu 13 až 16-ročnej mládeže, ktorá by mohla po niečom podobnom túžiť. Náramok ale dokonale odzrkadľuje modernú dobu a fakt, že chceme byť s našimi najlepšími priateľmi a rodinou neustále spojení.

Náramok pozostáva z akejsi základne a drobných umelých tlačidiel, ktoré si môžete dokúpiť. Náramok by mal na jedno nabitie vydržať asi jeden a pol dňa bežného používania, no všetko sa bude odvíjať od toho, koľko máte priateľov. Jednotlivé tlačítka pritom môžu reprezentovať priateľov, rodinu či partnera alebo partnerku. Takto si môžete vyzdobiť celý náramok a každé tlačidlo bude reprezentovať inú osobu. Po jeho stlačení pritom náramok druhej osoby zavibruje a vy takto dáte vedieť, že myslíte na svojho priateľa. Celý systém funguje prostredníctvom smartfónu, ku ktorému musí byť náramok pre správne fungovanie pripojený.

Náramok ale môže slúžiť aj ďalším účelom, ktoré sú priam ideálne pre dnešnú mladú generáciu. Môžete si napríklad kúpiť tlačidlo prepojené s vašou obľúbenou YouTube celebritou. Tá následne môže zverejňovať exkluzívne videá pre majiteľov takéhoto náramku a vy budete vibrovaním informovaní o dostupnosti takéhoto obsahu. Samotný náramok sa predáva v Dánsku, stojí asi 60 USD a jednotlivé tlačidlá stoja asi 2 USD za kus. Nájdu sa aj špeciálne, napríklad unikátne tlačidlo za asi 8 USD, ktoré vie jedným stlačením upozorniť hneď osem vašich priateľov. Čo hovoríte na túto novinku? Prehnané, alebo užitočné pre súčasnú mládež?

Zdroj: Twinkl (Facebook) via engadget

10.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+