MojAndroid

Spoločnosť TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company) zaoberajúca sa výrobou čipov pre svetoznáme značky predstavuje prototypy  nových 7nm čipov. V súčasnosti spoločnosť produkuje spoločne so spoločnosťami Samsung a Intel 10nm čipy, avšak spomínané 7nm majú prísť do výroby už v druhom kvartáli tohto roka. Následne budú podrobené dodatočnej kontrole pred masovou produkciou, ktorá by mala byť spustená už začiatkom roka 2018.

tsmc-7nm

Medzi potenciálnymi záujemcami o nové 7nm čipy sú rozhodne spoločnosti ako Qualcomm, Xilinx či Nvidia. Ďalej do tejto skupiny môžeme zaraďovať takisto spoločnosť Apple. Ich súčasné modely iPad a iPhone používajú 16nm čipy a pravdepodobne už tohtoročné novinky majú prejsť na 10nm čipy (najmä kvôli rozmerom a energetickej náročnosti) od spoločnosti TSMC. Je teda pravdepodobné, že v budúcnosti budú mať záujem aj o nové 7nm čipy. Viac informácií ohľadom pripravovaných nových 7nm čipov sa dozvieme zrejme už 15. januára na konferencii investorov spoločnosti TSMC.

Zdroj : phonearena.com

5.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+