MojAndroid

Taiwanský gigant TSMC je najväčším producentom čipov na svete. Jeho fabrika pritom sídli v samotnej domovskej krajine. Portál Reuters však informuje o tom, že by sa ďalší závod mohol postaviť aj u nás v Európe. To so sebou prináša veľké výhody.

TSMC postaví továreň aj v Európe

TSMC sa podľa dostupných informácií dohaduje so svojimi partnermi o investícii v hodnote 10 miliárd eur. Cieľom je postavenie fabriky v Nemecku, ktorá by sa starala o výrobu čipov. Účasť na investíciách by mali mať spoločnosti ako NXP Semiconductors, Robert Bosch a Infineon Technologies. Rozpočet bude činiť najmenej 7 miliárd eur a ak k tomu pripočítame ešte štátne dotácie, pravdepodobne sa táto čiastka priblíži k spomínaným 10 miliardám eur.

TSMC
TSMC | Zdroj: techspot.com

Obrovskou výhodou vybudovania fabriky na výrobu čipov predstavuje nielen ekonomický rozvoj, ale aj fakt, že v prípade nečakaného výpadku dodávok čipov už nebudeme odkázaní iba na východnú časť Ázie. Závod by mal v budúcnosti stáť v regióne Sasko, ktorý sa nachádza na východe Nemecka. Keď budeme o tomto obrovskom projekte vedieť viac, budeme vás informovať.

recenzia Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra disponuje procesorom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, ktorý vyrobila firma TSMC | Zdroj: Miroslav Schwamberg

TSMC je výrobcom, ktorý realizuje čipsety podľa návrhov od popredných spoločností, akými sú napríklad aj Qualcomm či MediaTek. Ich procesory sa nachádzajú vo veľmi veľkom množstve dnešných smartfónov. Bez ich integrovaných obvodov by sa však nezaobišli ani produkty z oblasti bežnej spotrebnej elektroniky či automobilky.

Náš tip
Máte Xiaomi telefón a čakáte na Android 13? Tieto modely už aktualizáciu nedostanú

27.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+