MojAndroid

Hry pre mobilné zariadenia môžeme roztriediť na mnoho kategórií, no jedným základným delením je na tzv. “no brain” hry, teda také, kde nepotrebujete rozmýšľať a len bezhlavo stĺačate tlačidlá na obrazovke, alebo na logické hry, kde musíte disponovať určitou inteligenciou, aby ste získali postup v hre. Do druhej skupiny sa radí titul Touch Grid, ktorý dokáže poriadne potrápiť vaše hlavy.

Touch Grid Android hry

Princíp logickej hry Touch Grid sa len veľmi ťažko vysvetľuje slovami, no pokúsim to v čo najjednoduchšej forme popísať. Spustením kola sa v spodnej časti zobrazí veľké hracie pole (ako je vidieť na treťom obrázku), ktoré je nutné dotykmi prstov sfarbiť podľa cieľového obrazca v hornej časti obrazovky. Na ploche sa nachádzajú štvorce (ich počet závisí od obtiažnosti) s rôznymi farbami. Stlačením jedného napr. modrého štvorca, zmenia svoju farbu všetky okolité štvorce podľa neho. Rôznou kombináciou stlačení sa hráč snaží zmeniť farby do požadovaného tvaru. Napravo od požadovaného obrazca sú zobrazené informácie o počte ťahov, najlepšom počte ťahov a minimálnom počte ťahov.

Touch Grid Android hry Touch Grid Android hry Touch Grid Android hry

Touch Grid je naozaj zaujímavý koncept logickej hry a pravdupovediac ma hra rýchlo dostala do “závisláckeho režimu”. Spočiatku som sa snažil prísť na princíp hry, no po prejdení krátkeho tutoriálu bolo všetko jasné. Potom to bolo už iba o vymýšľaní rôznych kombinácií, ako dosiahnuť výsledok s čo najmenším počtom krokov. Výbornú hrateľnosť znásobuje fakt, že hra je dostupná zadarmo v obchode Google Play a stiahnuť si ju môžete kliknutím na tento odkaz.

27.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+