MojAndroid

Toshiba dnes na udalosti Qualcomm Uplinq v americkom San Diegu predstavila svoj nový spôsob posielania dát s názvom Toshiba TransferJet. Ide o prenos súborov medzi dvoma kompatibilnými zariadeniami, ktorý by sa dal porovnať ku známemu štandardu NFC, avšak s 18-krát rýchlejším prenosom na úrovni až 357 Mbps (cca 45 MB/s).

transferjet-2-640x425

Toshiba TransferJet funguje zatiaľ len pomocou špeciálnych USB adaptérov, prípadne pomocou špeciálne upravenej microSD karty, ktorú Toshiba pri tejto príležitosti vyrobila. Ničoho z tohto príslušenstva sa však v najbližšej dobe zrejme nedočkáme. Na prenos je nutné zariadenia k sebe priložiť, podobne ako je tomu pri NFC. Prenos dát v tom okamžiku prebehne do niekoľkých sekúnd a rýchlosť je citeľná hlavne pri prenose súborov rádovo niekoľko sto megabajtov veľkých. Priemerne dlhý HD film by ste z tabletu do smartfónu alebo naopak mohli pomocou tejto technológie preniesť do 1 minúty. Možné je tiež to, že prenos bude vďaka USB doplnku možné realizovať aj s počítačmi a notebookmi.

trasferjet-1-640x425

Toshiba si v budúcnosti predstavuje prítomnosť technológie TransferJet najmä v pamäťových kartách, no počíta aj s využitím v tabletoch a smartfónoch samotných. Pri dnešnej náročnosti používateľov na kvalitné multimédiá môže byť Toshiba TransferJet naozaj vítanou funkciou budúcich Androidov a pri integrovaní do pamäťovej karty by ju bolo možné využívať aj na zariadeniach vyrobených v predošlých rokoch. Čo na túto technológiu hovoríte vy? Páčil by sa vám prenos údajov s takou rýchlosťou?

Zdroj: Phandroid

5.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+