MojAndroid

Spoločnosť Toshiba predstavila najrýchlejšiu pamäťovú kartu microSD, ktorá podporuje vysokorýchlostnú sériovú zbernicu UHS-Ⅱ. Nové karty sú v porovnaní so staršími typmi výrobcu s rozhraním UHS-I až 8 krát rýchlejšie čo sa týka rýchlosti zápisu a približne 2,7 krát rýchlejšie v opačnom smere, teda počas čítania. Nové micro SD karty od Toshiby budú dostupné vo variantoch s kapacitou 32 a 64 GB. Prvé vzorky pre výrobcov mobilných zariadení a chipsetov sa začali odosielať už pred niekoľkými dňami, no cena ani dostupnosť pre spotrebiteľov zatiaľ neboli upresnené.

toshibauhsiimicrosd

Predstavená línia kariet dosahuje maximálnu rýchlosť čítania 260 MB/s a maximálnu rýchlosť zápisu 240 MB/s v prípade 32 GB variantu, pričom karta s dvojnásobnou kapacitou dosahuje o niečo menšie rýchlosti 145 MB/s a 130 MB/s. Z vyššej rýchlosti budú benefitovať používatelia najmä pri kopírovaní veľkých súborov ako sú filmy či kvalitné zvukové nahrávky. Rýchlostná certifikácia U3 tiež umožní plynulejší záznam náročnejšieho videa, napríklad v rozlíšení 4K.

Komunikačné rozhranie UHS-Ⅱ je známe z väčších SD kariet a vďaka Toshibe sa po prvý krát dostáva do kompaktnejšieho formátu microSD. Karty s podporou UHS-Ⅱ využívajú nové rozloženie kontaktných pinov v dvoch radoch. Prvý je určený pre normálnu rýchlosť a signály USH-I, vďaka čomu je zachovaná interoperabilita s existujúcimi zariadeniami, pričom druhý rad je využívaný pre UHS-Ⅱ a poskytuje maximálnu rýchlosť prenosu dát 312 MB/s.

Zdroj: Toshiba

22.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+