MojAndroid

Nie je nič nové, že zariadenia, či už smartfóny alebo tablety, sú niekedy vystavované rôznym zaťažkávacím skúškam. Máme na mysli situácie, kedy sa preverí skutočná tuhosť materiálov a odolnosť telefónu proti poškriabaniu. Pády na zem nie sú ničím výnimočné, no v niektorých prípadoch nech ste akokoľvek obozretní, nakoniec na displeji aj tak nájdete nejaký ten škrabanec. Poškodenie pýchy vášho telefónu, displeja, zamrzí jeho majiteľa asi najviac, obzvlášť ak ak ste jeho čerstvým majiteľom. Pred škrabancami na displeji vás častokrát neochráni ani už teraz štandardne používané odolné sklo Gorilla Glass. Preto použitie ochrannej fólie na displej alebo celé telo smartfónu sa javí ako dobrý nápad. Po čase sa však aj táto dokáže poškodiť aj keď pri niektorých  drahších verziách je to menej pravdepodobné.

Čo by ste však povedali na ochrannú fóliu, ktorá sa dokáže sama “ozdraviť” ? Toray Advanced Film presne takýto typ ochranného filmu vyrobil. Spoločnosť tvrdí, že fólia vyrobená zo špeciálneho materiálu sa dokáže po škrabancoch a zárezoch sama opraviť už do 10s (pri izbových teplotách). Hĺbka poškodenia však nemôže byť hlbšia ako je hrúbka ochrannej vrstvy. Fólia bola úspešne otestovaná 20.000 krát a v súčasnosti ju môžete dokonca nájsť už v niekoľkých produktoch vrátane niektorých notebookov. Čo je však podstatné, spoločnosť ju  plánuje vyrábať aj pre mobilné zariadenia.

Na obrázku nižšie môžete vidieť zariadenie chránené ochrannou fóliou od Toray Advanced Film, ktorá bola odfotená po niekoľkonásobnom prejdení kovovou kefou. Fotografia hovorí sama za seba.

Zdroj: gizmodo.com

9.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+