MojAndroid

Portál CloudFlare priniesol zoznam najnavštevovanejších internetových stránok v roku 2021, z ktorých ste niektoré určite navštívili aj vy. Prvé miesto v rebríčku možno niekoho prekvapí.

TikTok behom roka poskočil zo siedmeho miesta na prvé

Väčšina ľudí by pravdepodobne na prvom mieste rebríčku očakávala vyhľadávač Googlu alebo sociálnu sieť Facebook. Tie sa však nachádzajú až na druhom respektíve treťom mieste. Prvé miesto totiž patrí populárnej sociálnej sieti TikTok.com od čínskej spoločnosti ByteDance. Jej popularitu neznížili ani problémy s Trumpovou administratívou alebo okaté kopírovanie jej konceptu konkurenčnými službami. Minulý rok bola pritom “len” na 7. mieste.

Minuloročný víťaz Google.com (zahŕňa aj Mapy, Prekladač, Fotky, Letenky, Knihy, Správy a ďalšie služby) sa musel tentokrát uspokojiť s druhým miestom. Za druhým Google.com a tretím Facebook.com sa nachádzajú oficiálne stránky ďalších amerických gigantov Microsoft.com a Apple.com. Hlavne vďaka americkým zákazníkom sú na šiestom mieste oficiálne stránky internetové obchodu Amazon.com.

Najpopulárnejšia streamovacia služba Netflix.com je naopak populárna po celom svete, takže jej siedme miesto nikoho nešokuje. Až za ňou sa umiestnil najväčší videoportál YouTube.com, ktorý patrí spoločnosti Google. Sociálna sieť Twitter.com, ktorú často využívajú americkí politici k svojím vyhláseniam, obsadila deviatu priečku. Posledné miesto v Top 10 patrí oficiálnym stránkam najpoužívanejšej komunikačnej aplikácie WhatsApp.com.

1 TikTok.com
2 Google.com
3 Facebook.com
4 Microsoft.com
5 Apple.com
6 Amazon.com
7 Netflix.com
8 YouTube.com
9 Twitter.com
10 WhatsApp.com

Top 10 2020— Najnavštevovanejšie  internetové stránky v roku 2021

1 Google.com
2 Facebook.com
3 Microsoft.com
4 Apple.com
5 Netflix.com*
6 Amazon.com
7 TikTok.com
8 YouTube.com
9 Instagram.com
10 Twitter.com

Náš tip
Poznáme 16. výhercu! Adventný kalendár pokračuje až do Vianoc | SÚŤAŽ
23.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+