MojAndroid

HOOK

Stúpajúci trend logických hier v Obchode Google Play núti programátorov pracovať na sto percent a ak sa chcú v tejto skupine titulov uplatniť, v súčasnej dobe si rozhodne nemôžu dovoliť zaspať na vavrínoch. Uvedomujú si to aj vývojári z Rainbow Train, ktorí vydali jednoduchú a minimalistickú na zároveň zrejme za posledné mesiace najkvalitnejšiu logickú hru, akú sme na platforme Android mali možnosť zahliadnuť. Už na prvý pohľad ju odlišuje úplne jednoduché prostredie menu, v ktorom nenájdete žiadne zbytočné informácie a možnosti, ale pôjdete rovno hrať. Zakomponovaná je tu pritom pokojná hudba, ktorá nejako špeciálne nepomáha, no ani neuráža. Ak by vám ale vadila, máte možnosť ju jednoducho vypnúť. Jedinou nevýhodou titulu HOOK môže byť jeho platená verzie, za ktorú zaplatíte v prepočte 99 centov. V prípade tejto hry to však rozhodne nie sú do vzduchu vyhodené peniaze a milovníci logického zmýšľania túto mikroinvestíciu určite ľutovať nebudú.

Verzia: 1.06
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.06
Aktuálna cena: Zdarma

Blockadillo

Naša ďalšia hra sa na prvý pohľad môže javiť ako jednoduchý detský titul, nie je tomu ale celkom tak. Na dlhšiu dobu dokáže zabaviť aj staršiu generáciu, a to predovšetkým milovníkov akčných a plošinových hier. V tomto prípade to ale budete mať mierne sťažené, nakoľko počas hry ešte budete musieť rozbíjať bloky farebných kociek a vyhýbať sa viacerým prekážkam a nebezpečenstvám, ktorých tu nájdete požehnané množstvo. V hre máte k dispozícii zdarma celkovo až 40 levelov, ktorých obtiažnosť stúpa priamo úmerne s rastúcim poradovým číslom úrovne. Ak vám ale toto množstvo levelov nestačí, dokúpiť si môžete až 40 ďalších úrovní. A to vôbec nie za nejaké horibilné sumy, veď maximálny in-app nákup v hre nájdete v hodnote 1,80 €.

Verzia: 0.6.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.6.9
Aktuálna cena: Zdarma

Fives

A máme tu ďalší logický, mierne minimalistický titul. Ten sa ale oproti konkurenčným hrám líši mierne pozmeneným príbehom a úlohou, ktorou tentokrát nebude podľa logických krokov pospájať predmety do určitého útvaru, alebo podobné skúseným hráčom už známe otrepané ciele. V titule Fives bude vašou úlohou čo najrýchlejšie spočítať, odpočítať, vynásobiť, respektíve vydeliť rad čísel na vašom displeji – pochopiteľne, správne. Po jednodudchších príkladoch, ako napríklad 20+20 prídu na rad aj špeciálne úlohy, v ktorých budete musieť správne vybrať číslo patriace do tabuľky tak, aby sa nenarušila postupnosť. Úloh tu teda máte viac než dosť, Fives je k dispozícii zdarma, stačí teda len stiahnuť a hrať.

blo blo1

Verzia: 1.7.10
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.7.10
Aktuálna cena: Zdarma

HonorBound (RPG)

Ako už z názvu vyplýva, cestu do nášho pravidelného výberu nájde aj RPG titul. Free-to-play fantasy titul pritom ponúka všetko, čo milovníci RPG od hier očakávajú. Či už je to jednoduchosť hrania, takmer neobmedzené možnosti presonalizácie, či chytľavý príbeh, toto všetko tu nájdete. Nájdete tu tiež aj rôznych robotov, drakov a nadprirodzené bytosti, ako to už v RPG býva. Trochu iný “šmrnc” dodáva titulu jeho grafické spracovanie. Na prepracované detaily, či 3D grafiku môžete pritom rýchlo zabudnúť. Všetko tu nájdete v animovanej podobe, čo ale rozhodne nie je na škodu. Hra sa príbehom a štýlom spracovania trochu vymyká zdravému rozumu, na čo sme si už ale za posledné mesiace pri RPG tituloch zvykli. Tento navyše nájdete k dispozícii v  Obchode Google Play celkom zdarma, hoci vývojári by si za toto vydarené dielo euro či dve rozhodne vypýtať mohli.
ho ho2
Verzia: 4.31.14
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.31.14
Aktuálna cena: Zdarma

Darts 3D

Ak sa v budúcnosti rozhodnete vytvoriť vlastnú hru na mobilnú platformu, pamätajte – jednoduchými a osvedčeným spôsobmi nikdy nesklamete. Dôkazom je aj Darts 3D, šípky, ktoré do Obchodu Google Play dorazili aj napriek množstvu konkurenčných titulov a dokázali tam poblázniť množstvo hráčov. Okrem hrania v reálnom čase totiž ponúkajú aj chat s priateľmi a súpermi, rebríčky a highscore, či kompletné profily so štatistikami. Hrať tu budete môcť aj v móde multiplayer, a to proti botovi (smartfónom riadenému hráčovi), alebo proti súperom prakticky z celého sveta. Ak vás tieto šípky zaujali, stiahnuť si ich môžete aj pomocou nášho nižšie priloženého odkazu. Zdarma sú v Obchode Google Play pritom celom zdarma.
d d2
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

One More Line

A zastúpenie u nás dnes má aj kategória jednoduchých hier. Jej reprezentantom bude vydarený titul One More Line, ktorý síce nepatrí k najnovším hrám, jeho nedávny update však priniesol výrazné zmeny v kompatibilite a v grafickom spracovaní. Ak sa pýtate, o čo vlastne v One More Line ide, je to ťažké aj vysvetliť. Ovládať tu budete akúsi farebnú medúzu, ktorá sa snaží na prekážkovej dráhe vyhnúť rozmiestneným predmetom a dostať sa tak čo najďalej. Za sebou navyše necháva farebnú stopu, vďaka ktorej si môžete následne pozrieť, v ktorej časti mapy ste si neboli istí svojimi rozhodnutiami a kde sa naopak zlepšovať nebude potrebné. Zaujímavú hru získate celkom zdarma, využiť pritom môžete in-app nákupy v celkovej hodnote 1,39 €.
o o2
Verzia: 2.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1
Aktuálna cena: Zdarma
13.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+