MojAndroid

Peek Launcher

Alternatívnych launcherov je v obchode Play ako maku, no iba málo z nich vytŕča z radu originálnymi funkciami. Peek Launcher nie je výnimkou – nie je prvý v ničom, čo ponúka, no funkcie má spracované skutočne zaujímavé a stojí tak za pozornosť. Doménou tohto launcheru je jednoduchosť. Na domovskej obrazovke sa zobrazí číselná klávesnica s abecedou, vďaka ktorej môžete rýchlo spustiť akúkoľvek aplikáciu v zozname alebo vyhľadávať aj ďalšie súbory či kontakty. Okrem toho launcher navrhuje aplikácie, ktoré by ste v danej chvíli mohli využiť. Využíva k tomu strojové učenie, a tak jeho užitočnosť rastie časom. Aplikácia je k dispozícii zadarmo a neponúka ani žiadne mikrotransakcie.

Verzia: 1.5.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5.2
Aktuálna cena: Zdarma

Pixbar

Páčia sa vám navigačné tlačidlá na nových Pixel smartfónoch? Chceli by ste ich mať aj na svojom súčasnom telefóne? Máme pre vás šikovné riešenie. Teda aspoň v tom prípade, že máte smartfón s čistým Androidom s verziou 5.0 alebo vyššou. Aplikácia Pixbar využíva šikovné vykresľovanie na to, aby zmenila tradičné navigačné tlačidlá na tie, ktoré nájdeme v Pixel launcheri na nových smartfónoch od Google. Aplikácia nie je dokonalá, no funguje veľmi slušne. Z obchodu Play si ju môžete stiahnuť za 1,09 EUR.

Verzia: 1.2.5
Aktuálna cena: 1,09 €
Verzia: 1.2.5
Aktuálna cena: 1,09 €

Qwant

Mnohí z vás možno ani nevedia, koľko rôznych internetových vyhľadávačov existuje. Okrem tých najväčších je na trhu množstvo ďalších, ktoré sa špecializujú na konkrétnu oblasť alebo druh vyhľadávaní. Takým je aj nový európsky vyhľadávač Qwant, ktorého prioritou je súkromie. Nebude o vás zbierať dáta ani na vás cieliť reklamu. Jednoducho bude ponúkať relevantné výsledky vyhľadávania. Súčasťou mobilnej aplikácie je aj prepracovaný bezpečný internetový prehliadač, a tak má všetko pekne v jednom celku. Samozrejme, aplikácia je k dispozícii zadarmo a nenájdete tu ani žiadne mikrotransakcie.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Smart Drawer

Ak máte v telefóne veľké množstvo aplikácií, zrejme vás nebaví stále si ich organizovať do priečinkov. Platí to najmä vtedy, ak často meníte launchery a celý proces musíte vždy absolvovať odznova. Dilemu rieši šikovná aplikácia Smart Drawer. Tá sa na pracovnej ploche zobrazuje ako bežná aplikácia a funguje tak s akýmkoľvek launcherom. Po jej spustení sa ale zobrazí menu so všetkými aplikáciami v telefóne, ktoré sú už automaticky zoradené podľa druhu. Okrem toho ponúka množstvo ďalších nastavení, ako napríklad možnosť skryť niektoré aplikácie či ochrániť aplikácie PIN kódom, ale aj odtlačkom prsta. Titul Smart Drawer je v obchode Play zdarma, no ponúka nákupy v aplikácii.

Verzia: 0.9.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.9.2
Aktuálna cena: Zdarma

Sound Off Reborn 2017

Ovládanie zvukových profilov v systéme Android nie je dokonalé a v každej novej verzii systému sa mení. Ak ale chcete mať jednoducho istotu, že váš smartfón nezačne vyzváňať v tom najnevhodnejšom okamihu, určite vyskúšajte aplikáciu Sound Off Reborn 2017 od šikovného českého vývojára Tomáša Hubaleka. Aplikácia ponúka jednoduché rozhranie, no šikovné funkcie na plánovanie tichého režimu. To využijú napríklad študenti, ale aj všetci tí, ktorí vedia, kedy počas dňa budú potrebovať pokoj. Aplikácia je k dispozícii zdarma, nenájdete tu ani žiadne mikrotransakcie a v obchode Play má výborné hodnotenie 4,5/5.

Verzia: 1.1.6
Pôvodná cena: 1,79 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.6
Pôvodná cena: 1,79 €
Aktuálna cena: Zdarma

YouTube Go

Google predstavil aplikáciu YouTube Go iba tento týždeň, no čakalo sa na ňu niekoľko rokov. Ide o aplikáciu určenú na sťahovanie videí pre neskoršie offline pozeranie, čo vyžijú najmä používatelia s pomalším mobilnými internetom, napríklad v rozvojových krajinách. Aplikácia ale zatiaľ nie je dostupná v konečnej verzii. V obchode Play sa zobrazuje ako “nevydaná” a hoci je možné ju nainštalovať buď z obchodu Play alebo prostredníctvom tohto APK súboru, na Slovensku sa zatiaľ nezobrazujú videá dostupné na stiahnutie. To by sa ale časom malo určite zmeniť, no aplikáciu ako takú si môžete vyskúšať už dnes.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

11.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+