MojAndroid

Amaze File Manager

Ak ste ešte stále nenašli toho najlepšieho správcu súborov, ktorý by vyhovoval vašim požiadavkám, možno vás zaujme aplikácia Amaze File Manager. Táto novinka ponúka veľmi elegantné prostredie v štýle Material dizajnu nového Android 5.0 Lollipop, pričom to sa nevzťahuje iba na grafické, ale aj ovládacie prvky. Aplikácia tiež funguje veľmi rýchlo a poslúži každému, kto hľadá základnú aplikáciu na správu súborov. Amaze File Manager však ukrýva aj pokročilé funkcie, ako ROOT explorer pre pokročilých užívateľov či možnosť pracovať s niekoľkými kartami súčasne. Nastaviť si môžete aj vlastnú farebnú schému a prispôsobiť si tak aplikáciu ešte lepšie. V obchode Play je pritom tento titul úplne zadarmo a nenájdete tu ani žiadne in-app nákupy.

http://youtu.be/LeEqswMuB_0

Booxy

Ak patríte medzi milovníkov kníh, zrejme ste v posledných rokoch absolvovali pomerne náročnú dilemu. Príchod elektronických kníh totiž navždy zmenil svet a týka sa to najmä nadšených čitateľov. Mnohí nie sú s novým médiom spokojní, zatiaľ čo iní si zmenu pochvaľujú. Elektronické knihy dokonca znamenali pre niektorých užívateľov vstup do sveta kníh, pričom klasické papierové výtlačky boli pre nich cudzie, zatiaľ čo e-knihy sú im veľmi blízke. Ak patríte do kategórie tých, ktorí majú radšej tradičné knihy, možno napriek tomu oceníte aplikáciu Booxy.

booxy-4 booxy-3

Tá slúži ako praktická knižnica pre všetky vaše tlačené tituly, ktoré môžete do svojej zbierky pridať jednoduchým naskenovaním čiarového kódu. Aplikácia potom slúži ako sociálna sieť, kde sa o svoju zbierku môžete podeliť s ostatnými a vidieť aj to, čo majú doma oni. Tiež tu nájdete recenzie a komentáre k zaujímavým titulom, a tak je táto aplikácia určená práve pre tých, ktorí majú radi tradičné knihy, no nie sú im cudzie ani technológie.

Verzia: 3.6.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.6.6
Aktuálna cena: Zdarma

Messenger

Jednou z najzaujímavejších aplikácií minulého týždňa bol aj titul Messenger. V tomto prípade však máme na mysli produkt spoločnosti Google, ktorý slúži na správu SMS a MMS správ a stiahnuť si ho teraz môžete aj vy. Aplikácia je veľmi jednoduchá, no zaujme najmä svojim používateľským prostredím v štýle Material dizajnu. Google postupne aktualizuje všetky svoje aplikácie, aby korešpondovali so vzhľadom najnovšieho systému Android Lollipop a ak by ste svoje SMS správy radi posielali v aplikácii s takýmto dizajnom, Messenger je pre vás ako stvorený. Funkciami tento titul zrejme neohúri, no ak patríte medzi tých užívateľov, ktorí majú radi originálne produkty od Google, nový Messenger je pre vás ako stvorený.

Google messenger

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Mirror Beta

Nový systém Android 5.0 Lollipop priniesol tisícky rôznych úprav pre systém. Tie sa prejavili v jeho vzhľade, no oveľa väčšie a dôležitejšie zmeny sa nachádzajú pod povrchom. Jednou z nich je aj API, ktoré umožňuje nahrávať obrazovku vášho zariadenia, pričom aplikácie využívajúce toto API by pre správne fungovanie nepotrebovali ROOT a ako bonus by mali pracovať jednoduchšie a fungovať stabilnejšie, ako súčasné tituly. Aplikácia Mirror Beta využíva tieto technológie pre správne fungovanie na Androide Lollipop, ale rovnako dobre funguje aj na zariadeniach s Androidom 4.4 KitKat.

mirror-beta-1 mirror-beta-2

Mirror Beta umožňuje okrem nahrávania obrazovky aj streamovanie pomocou Amazon Fire TV, Apple TV, ale aj prehliadača Chrome či dokonca je možné obrazovku streamovať aj na ďalšie zariadenie. Ak patríte medzi pokročilých užívateľov, ktorí takéto funkcie používajú, aplikácia je určená presne pre vás a z obchodu Play si ju môžete stiahnuť úplne zadarmo bez obáv akýchkoľvek in-app nákupov.

Verzia: 1.0.3.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.3.8
Aktuálna cena: Zdarma

Kanvas

Ak patríte medzi tých užívateľov, ktorým pre vytvorenie pekného umeleckého diela stačí smartfón či tablet, aplikácia Kanvas je pre vás ako stvorená. Tá totiž umožňuje vytvárať pekné multimediálne diela pomocou obrázkov, textov a zvukov, ktoré je následne možné zdieľať na sociálnych sieťach. Ako základný prvok môžete použiť obrázok alebo animáciu z pamäte zariadenia, ale pohľadať môžete aj podobný obsah na internete a vybrať si nájdený prvok. Ten môžete vylepšiť pridaním až 600 rôznych nálepiek, pričom k dispozícii máte až 150 rôznych štýlov písma. Na výber máte aj sedem rôznych nástrojov pre maľovanie, pomocou ktorých môžete dotvoriť výtvor presne podľa svojich predstáv. Aplikácia je v obchode Play v základnej verzii zadarmo, ale pripravte sa na to, že za niektoré prvky si budete musieť priplatiť.

kanvas-1 kanvas-2 kanvas-3

SCR Screen Recorder

Ak by sa vám aplikácia v našom výbere na nahrávanie obrazovky a jej streamovanie nepáčila alebo zdala príliš zložitá, máme tu pre vás aj alternatívu. Aplikácia SCR Screen Recorder je zaujímavá najmä tým, že je k dispozícii iba pre zariadenia so systémom Android 5.0 a vyšším. V praxi si tak na jej použitie budú musieť mnohí užívatelia ešte počkať, no pre tých niekoľkých vyvolených je to naozaj veľmi vhodný nástroj na zaznamenávanie obrazovky. Aplikácia ponúka jednoduché prostredie, ale zároveň aj veľmi užitočné nastavenia, vďaka ktorým je možné prispôsobiť výsledné video vlastným požiadavkám. Tento titul pritom nie je v obchode Play úplne nový, no pôvodná aplikácia vyžaduje pre správne fungovanie zariadenie s právami ROOT. Táto bude bez problémov fungovať aj bez nich, a to najmä vďaka novým API, ktoré sú implementované v systéme Android Lollipop. Aplikáciu si môžete stiahnuť vo verzii zadarmo, alebo v PRO verzii za 0,98€, ktorá umožní neobmedzené nahrávanie a odstráni z videa značku aplikácie.

scr-1 scr-2 scr-3

18.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+