MojAndroid

Fragment

Ak radi fotografujete pomocou svojho smartfónu, pravdepodobne máte nainštalovanú aspoň jednu aplikáciu na dodatočnú úpravu fotografií. Smartfóny dnes svojim výkonom zvládajú aj náročnejšie úpravy obrázkov a aplikácie v obchode Play ponúkajú čoraz viac možností a nástrojov. Aplikácia Fragment sa od ostatných trochu líši. Miesto klasických filtrov a nastavení fotografií totiž ponúka abstraktné tvary a výrezy, ktorými môžete svoje snímky dotvoriť a spraviť tak z nich ozajstné umelecké diela. Aplikácia ponúka naozaj veľmi široké možnosti na úpravu fotografií a v obchode Play stojí 1,50€.

Verzia: 1.3.6
Aktuálna cena: 1,99 €
Verzia: 1.3.6
Aktuálna cena: 1,99 €

Poznámkový blok

V obchode Play zaujala veľmi podarená aplikácia s výstižným názvom Poznámkový blok. Ide o aplikáciu od slovenských vývojárov, ktorí prinášajú originálnu funkcionalitu ku klasickým aplikáciám na písanie poznámok. Poznámkový blok totiž nie je aplikácia v pravom zmysle slova, ale ide o widget pre domovskú obrazovku. Takéto widgety ponúkajú aj ďalšie podobné aplikácie, no v tomto prípade je možné písať poznámky priamo do widgetu. Nie je teda nutné otvárať akúkoľvek ďalšiu aplikáciu, ale priamo na domovskej obrazovke je možné zapisovať si rýchle poznámky a robiť s nimi aj základné operácie. Poznámkový blok je pritom v obchode Play úplne zadarmo, takže vám nič nebráni vyskúšať tento nový titul od slovenského vývojára.

poznamkovy-blok-1 poznamkovy-blok-2 poznamkovy-blok-3

Verzia: 2.46
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.46
Aktuálna cena: Zdarma

Rocket Player

Ak radi počúvate na svojom smartfóne alebo tablete hudbu, s veľkou pravdepodobnosťou ste si už našli svoju obľúbenú aplikáciu na prehrávanie hudobných súborov. V obchode Play ich je naozaj obrovské množstvo, pričom rozdiely medzi nimi sú iba minimálne. Aplikácia Rocket Player sa od ostatných líši najmä v tom, že je možné ju prispôsobiť takmer v každom smere a spraviť z nej aplikáciu podľa vlastných predstáv. Na výber máte až 30 rozdielnych tém, ktoré výrazne zmenia vzhľad aplikácie. Priamo v aplikácií nájdete aj ekvalizér, pomocou ktorého si zasa môžete nastaviť samotný hudobný výstup.

rocket-player-1 rocket-player-2

Aplikácia ponúka aj ďalšie detailné nastavenia. Na výber máte tri rozdielne varianty uzamykacej obrazovky a nastaviť si môžete aj prvky, ktoré sa zobrazujú na jednotlivých obrazovkách v aplikácii. Priamo v aplikácii si tiež môžete premenovať jednotlivé skladby či vytvoriť rýchle play listy jednoduchým označením viacerých skladieb. Rocket Player je pritom v obchode Play úplne zadarmo, no nájdete tu aj nákupy v aplikácii.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Wally

Vzhľad svojho smartfónu alebo tabletu si môžeme prispôsobiť rôznymi spôsobmi a jedným zo základných je nastavenie vlastného pozadia. V obchode Play nájdeme aplikácie, ktoré ponúkajú na výber stovky či tisíce rôznych pozadí, roztriedených podľa kategórií či iných kritérií. Takouto aplikáciou je aj Wally, ktorá ale okrem množstva pekných pozadí pre vaše zariadenia ponúka aj moderný vzhľad. Ten je inšpirovaný Material dizajnom Androidu L, čím sa radí medzi úzky výber aplikácií s touto vlastnosťou. Okrem toho ale disponuje veľmi rýchlou odozvou a načítavaním obrázkov, vďaka čomu je jej používanie veľmi príjemné a pohodlné.

http://youtu.be/vJYitQlWtPo

Wally čerpá pozadia z databázy wallbase.cc, ktorá obsahuje vyše milióna zaujímavých tapiet vo vysokom rozlíšení. Priamo z aplikácie je možné obrázky orezať tak, aby vyhovovali rozlíšeniu vášho zariadenia. Nastaviť ich potom môžete ako pozadie domovskej obrazovky, uzamknutej obrazovky či ako obrázok kontaktu. Aplikácia je pritom v obchode Play úplne zadarmo a nenájdete v nej ani žiadne ďalšie nákupy.

WeTransfer

Už niekoľkokrát sme sa na našom webe venovali výberu cloudového úložiska. Tie využívajú mnohí užívatelia na zálohovanie svojho multimediálneho obsahu, ako aj na jeho jednoduché zdieľanie. V pracovnej sfére sa však tieto úložiská využívajú v značnej miere najmä na tímovú spoluprácu a zdieľanie informácií medzi kolegami, pričom neraz ide o obrovské súbory. Poskytovatelia cloudových úložísk majú často rôzne obmedzenia týkajúce sa veľkosti jednotlivých súborov a aj preto sa čoraz populárnejším stáva WeTransfer.

wetransfer Android app wetransfer Android app wetransfer Android app

Služba teraz uverejnila aj aplikáciu pre Android zariadenia, čo umožňuje ešte jednoduchšiu prácu. Najväčšou výhodou je pritom možnosť posielať súbory s veľkosťou až 10 GB úplne zadarmo a bez nutnosti registrácie. Jednoducho zadáte mailovú adresu, na ktorú chcete súbor poslať, svoju mailovú adresu a krátky popis súboru. Zdieľanie je pohodlné a aplikácia má navyše veľmi pekný dizajn a v obchode Play ju nájdete úplne zadarmo.

Verzia: 1.1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.2
Aktuálna cena: Zdarma

1Password

V dnešnej dobe sa musíme prihlasovať do veľkého množstva služieb a účtov, čo si vyžaduje výbornú pamäť na prihlasovacie mená a heslá. Ak by ste chceli tento proces uľahčiť, možno vám pomôže aplikácia 1Password. Tá ponúka pokročilé funkcie na uchovávanie a generovanie hesiel, vďaka čomu vás oslobodí od potreby pamätať si všetky prihlasovacie údaje a zároveň dokáže zvýšiť bezpečnosť vašich účtov vďaka zložitým heslám.

1Password b

Tie si ale nemusíte ani pamätať, to zvládne aplikácia za vás. Heslá je tiež možné zálohovať v cloudovom úložisku Dropbox, vďaka čomu ich budete mať vždy po ruke. Nemusíte sa pritom báť ani o ich bezpečnosť, keďže zálohované heslá sú ukladané v zašifrovaniej podobe. Aplikácia je dostupná v obchode Play zadarmo, no po uplynutí 30-dňovej skúšobnej doby budete musieť zaplatiť jednorazový poplatok 9,99$ za sprístupnenie všetkých funkcií, pričom aktuálne prebieha v obchode Play zľava a za prémiové funkcie zaplatíte teraz iba 7,99$. Aplikáciu je ale možné využiť aj v bezplatnej verzii a je iba na vás, ktoré funkcie vás oslovia.

Verzia: 6.7.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.7.3
Aktuálna cena: Zdarma
25.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+