MojAndroid

AppChat

Názov tejto aplikácie je na prvý pohľad mätúci, no v skutočnosti je viac, než výstižný. Ide totiž o chatovaciu aplikáciu, v ktorej užívatelia diskutujú o aplikáciách, ktoré majú nainštalované v zariadení. Ak patríte medzi nadšencov, ktorí radi diskutujú o mobilných aplikáciách, toto môže byť pre vás užitočná pomôcka. Nemusíte sa viac spoliehať na skupiny na sociálnych sieťach, ale takto jednoducho môžete kontaktovať všetkých užívateľov, ktorí majú nainštalovanú rovnakú aplikáciu, ako vy. Majte ale na pamäti, že tento titul je iba v skorých štádiách vývoja a môže mať rôzne nedostatky.

appchat-2 appchat-3 appchat-1

Exsmokers iCoach

Ak patríte medzi fajčiarov a chceli by ste s týmto zlozvykom prestať, máme pre vás zaujímavú pomôcku. Tou je aplikácia Exsmokers iCoach, ktorá pomáha práve fajčiarom, ktorí chcú prestať fajčiť. Aplikácia ponúka rôzne zaujímavé odporúčania a tipy, vďaka ktorým by malo byť jednoduchšie prestať fajčiť. Užívateľ si pritom sám môže vybrať, ako rýchlo chce so zlozvykom skončiť. Aplikácia mu bude potom každý deň ponúkať rôzne tipy a rady, ktoré majú pomôcť skončiť so zlozvykom. Medzi zaujímavé funkcie aplikácie patrí aj kalkulačka, ktorá ukazuje, koľko by ste ušetrili v prípade, že by ste prestali fajčiť. Aj takýmto spôsobom sa aplikácia snaží presvedčiť fajčiarov, aby skončili so zlozvykom. Samozrejme, aplikácia negarantuje, že vďaka nej každý fajčiar svoj zlozvyk nechá tak, no aspoň pomáha tým, ktorým to inak ide ťažšie.

Exsmokers iCoach Exsmokers iCoach 3 Exsmokers iCoach 2

FishArea

S príchodom teplých dní sa po zimnej prestávke prebúdzajú aj rybári, ktorí majú konečne dôvod tráviť pri vode viac času. Ak patríte medzi milovníkov tohto spôsobu relaxu a za dobrou rybačkou často cestujete, máme pre vás dobrú správu. Tou je nová aplikácia FishArea, ktorá mapuje slovenské rybárske revíry. Na prehľadnej mape sú vyznačené miestne aj celozväzové revíry, vďaka čomu budete mať prehľad o tom, kde môžete chytať s vašim povolením. Okrem toho sú pri každom revíri k dispozícii informácie vrátane popisu a čísla revíru, čo môžete využiť pred samotnou rybačkou, ale aj po príchode na lovné miesto keď sa chystáte zaznamenať číslo revíru do prehľadu o úlovkoch. Aplikácia tiež čerpá informácie o teplote a prietoku vodných tokov zo serverov SHMÚ, takže budete mať prehľad aj o poveternostných podmienkach v danej lokalite. Ak v aplikácii nájdete nepresnosti, môžete ich sami opraviť, prípadne poslať námet vývojárom, aby chybu opravili a aj tak sa môžete podieľať na zdokonaľovaní tejto zaujímavej rybárskej aplikácie.

fisharea-1 fisharea-2 fisharea-3

Verzia: 1.36
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.36
Aktuálna cena: Zdarma

Fisheye Camera

V obchode Play sa objavila ďalšia zaujímavá aplikácia určená pre milovníkov fotografie. Titul s názvom Fisheye Camera prináša presne tú funkcionalitu, ktorú by ste mohli očakávať. Sú ňou skreslené fotografie s efektom rybieho oka, ktoré pripomínajú zábery zhotovené pomocou špeciálnych širokouhlých objektívov na digitálnych fotoaparátoch. Takáto fotografia vyzerá veľmi zaujímavo a často ponúka netradičný pohľad na scenériu. K dispozícii je niekoľko zaujímavých efektov pre zhotovované fotografie, ktoré imitujú takéto objektívy, no okrem toho tu nájdete aj ďalšie efekty a filtre pre úpravu konečnej podoby obrázku. Ak ste rozmýšľali, ako zhotovíte zaujímavé obrázky pomocou svojho smartfónu, možno vám pomôže aj táto aplikácia, ktorá je v obchode Play zadarmo, no niektoré prémiové funkcie sú spoplatnené.

fisheye-1 fisheye-2 fisheye-3

Kanvas Keyboard

Aplikácia Kanvas Keyboard je neštandardnou alternatívnou klávesnicou, vďaka ktorej budete môcť vytvárať kreatívne odpovede na správy. Aplikácia totiž umožňuje používať rôzne nálepky a ikony, ktorými viete odpovedať na správu. Sami tiež môžete nakresliť obrázok, ktorý následne môžete odoslať a doplniť o nejakú ďalšiu správu. Pomocou špeciálnych nástrojov tiež môžete pridať test k fotografiám a naplno tak ukázať svoju kreativitu. K dispozícii je aj rozsiahla zbierka animovaných GIF obrázkov, ktorými môžete ešte výraznejšie oživiť nudnú konverzáciu. Aplikácia je v obchode Play zadarmo, ale aj v tomto prípade tu nájdeme mikrotransakcie.

kanvas-1 kanvas-2 kanvas-3

Mzdová kalkulačka

Ak rozmýšľate nad tým, aká čiastka vám v danom mesiaci príde na účet od vášho zamestnávateľa, možno sa často trápite s výpočtami a aj tak neviete určite, koľko peňazí vlastne môžete očakávať. Pomôcť by vám v tom mohla aplikácia Mzdová kalkulačka, ktorá ponúka veľmi jednoduché a prehľadné prostredie. V nastaveniach si môžete zvoliť druh pracovnej zmluvy, ktorú máte uzavretú so zamestnávateľom a následne môžete jednoducho zadať hrubú mzdu a aplikácia vám vypočíta presnú sumu, ktorá vám príde na účet. Pre spresnenie výpočtov môžete ešte pridať do aplikácie informácie o počte vyživovaných detí, mieru invalidity a ďalšie.

KROS kalkulacka_3 KROS kalkulacka_2 KROS kalkulacka_1

Verzia: 2.19
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.19
Aktuálna cena: Zdarma

8.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+