MojAndroid

Benchmarkom sa dnes už neprikladá taká váha, ako to bolo v minulosti. Mobilné zariadenia sa dostali tak ďaleko, že aplikácia, ktorá má za úlohu odmerať výkon zariadenia, nedokáže presne povedať, nakoľko je systém v zariadení vyladený a či bude práca s ním plynulá.

Benchmarky sú ale napriek tomu stále pomerne populárne. Za pár minút totiž dokážu vykonať test, ktorý je na každom zariadení rovnaký, vďaka čomu je možné tieto zariadenia potom zoradiť do rebríčka podľa toho, ako si s náročným testom poradili. Mnohí výrobcovia však v týchto testoch podvádzajú a výsledky potom často nie sú objektívne.

Populárny benchmark AnTuTu teraz zverejnil zoznam desiatich najvýkonnejších zariadení za posledný štvrťrok, pričom si dal záležať na tom, aby bol tento rebríček čo najobjektívnejší. Aby sa zariadenie mohlo zapojiť do hodnotenia, muselo s ním byť urobených globálne aspoň dvesto testov. Ak malo niektoré zariadenie viacero hardvérových verzií (napríklad niektoré Samsung smartfóny), do rebríčka bol vybraný ten s najvyšším skóre. Na záver potom správcovia ešte odstránili falošné testy a zostavili nasledovný rebríček.

antutu-list

Ten je už na prvý pohľad viac, než zaujímavý. Prvé miesto tabletofónu Samsung Galaxy Note 3 je trochu šokujúce a je zrejmé, že aj tu boli robené nejaké machinácie s výkonom zariadenia pri benchmarku. Inak ale nájdeme v zozname zariadenia s tou najlepšou hardvérovou výbavou. Tieto výsledky sú ale značne skreslené, no aj tak môžu ponúkať obraz o hrubej výpočtovej sile našich zariadení. A kde by sa umiestnilo vaše zariadenie?

Zdroj: AnTuTu via phoneArena

24.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+