MojAndroid

Prinášame vám výber desiatich aplikácií pre Android tablety s operačným systémom Honeycomb a Ice Cream Sandwich, ktoré by ani vo vašom tablete nemali chýbať.

ASTRO File ManagerASTRO File Manager

Správcu súborov Astro pravdepodobne poznáte už aj so svojho Android telefónu. Aplikácia však nie je určená len pre zariadenia s menšou uhlopriečkou displeja. Používateľské prostredia sa po nainštalovaní do tabletu automaticky prispôsobí a získate tak výborný nástroj pre správu súborov so všetkými funkciami čo k tomu patria.

ASTRO File Manager
Metago
Verzia Závisí od zariadenia (26. 1. 2012)
Veľkosť Závisí od zariadenia

Zadarmo

Tabr Widget

Tabr je inovatívnym widgetom na plochu vášho Android Honeycomb tabletu, ktorý je kompatibilný aj s Androidom Ice Cream Sandwich. Svojim používateľom ponúka rýchly prístup k informáciám zo sociálnych sietí, agende, záložkám internetového prehliadača a ku kontaktom. V nastaveniach si môžete zvoliť aj to, ktoré moduly sa budú zobrazovať.

Tabr widget
Everybody all the time
Verzia 1.0.1 (31. 1. 2012)
Veľkosť 1,1 MB
3.0+

Zadarmo

aWARemote for Winamp®aWARemote for Winamp®

Ak ste sa niekedy sami seba pýtali, aký je najlepší spôsob ako ovládať hudobný prehrávač Winamp na diaľku, odpoveďou vám bude aplikácia aWARemote for Winamp®. Ide o bezdrôtový ovládač, ktorý funguje prostredníctvom WiFi pripojenia. Aplikácia ponúka úplnú kontrolu nad prehrávaním skladieb, rovnako ako aj prácu s playlistami, equalizérom a ďalšími funkciami Winampu.

aWARemote for Winamp®
GeB Development
Verzia Závisí od zariadenia (27. 10. 2011)
Veľkosť Závisí od zariadenia

Zadarmo

aWARemote Pro for Winamp®
GeB Development
Verzia Závisí od zariadenia (27. 10. 2011)
Veľkosť Závisí od zariadenia

1,50 €

Google DocsGoogle Docs

Prácu s Google dokumentami vám na tablete uľahčí aplikácia vyvíjaná spoločnosťou Google. Priamo z tabletu môžete vytvárať, editovať, uploadovať a zdieľať svoje dokumenty v používateľsky prispôsobenom prostredí.

Dokumenty Google
Google Inc.
Verzia 1.0.43 (1. 2. 2012)
Veľkosť 3,0 MB
2.1+

Zadarmo

TouchPal Keyboard TabletTouchPal Keyboard Tablet

Výborným pomocníkom pri písaní je softvérová klávesnica s názvom TouchPal Keyboard Tablet, ktorá je svojim rozložením a funkciami prispôsobená práve pre použitie na tabletoch. Klávesnica podporuje zmenu veľkosti pomocou gest alebo tiež rozdelenie na dve časti a písanie swypovaním. Na tablete by vám určite nemala chýbať.

TouchPal Keyboard Tablet
CooTek
Verzia 4.8.1 (30. 12. 2011)
Veľkosť 5,4 MB
1.5+

Zadarmo

MoreQuicklyPanel

Pre rýchly prístup k zapnutiu/vypnutiu jednotlivých funkcií zariadenia z notifikačného panelu môžete použiť platenú aplikáciu MoreQuicklyPanel.

MoreQuicklyPanel
mabWare
Verzia 1.2.0.1 (4. 2. 2012)
Veľkosť 906 kB
3.0+

0,99 €

Tablet RemoteTablet Remote

Tablet Remote vám umožní ovládať Android tablet  pomocou iného zariadenia s Androidom. Váš telefón sa tak môže razom premeniť na diaľkový ovládač napríklad pri pozeraní filmu alebo pri prehrávaní audia. K dispozícii sú základné ovládacie prvky, ktoré plnia funkcie tlačidiel “Domov” , “Späť”, “Menu” a “Hľadaj”. Okrem toho sú k dispozícii aj tlačidlá pre ovládanie prehrávania multimédií a nechýba tu dokonca ani gamepad, pomocou ktorého si pohodlne zahráte hry podobne ako na Xperii Play.

Tablet Remote
Tournesol
Verzia 1.4 (21. 1. 2012)
Veľkosť 121 kB
2.1+

Zadarmo

SHADOWGUNSHADOWGUN

Jedná z najpokročilejších strieľačiek súčasnosti, ktorá pre zobrazenie plných detailov potrebuje výkon štvorjadrového procesora NVIDIA Tegra 3, ktorý nájdete napríklad aj v nami recenzovanom tablete Asus Transformer Prime. Hra ponúka výbornú hrateľnosť, grafiku, pokročilú fyziku a najmä akciu. Verziu pre NVIDIA Tegra 3 procesor nájdete na tomto linku: SHADOWGUN THD.

SHADOWGUN
MADFINGER Games, a.s.
Verzia 1.1.0 (27. 1. 2012)
Veľkosť 6,2 MB
2.2+

3,99 €

PicFolio for Picasa HDPicFolio for Picasa HD

Rýchla fotogaléria určená pre prezeranie snímok a obrázkov uložených na Picase. Disponuje funkciami automatického sťahovania obrázkov keď je zariadenie pripojené na nabíjačku, umožňuje hromadný upload fotografií a k dispozícii je aj možnosť spustenia prezentácie.

PicFolio for Picasa HD
Snapwood Apps
Verzia 2.8.1 (4. 2. 2012)
Veľkosť 533 kB
1.5+

2,49 €

TweetCaster for TwitterTweetCaster for Twitter

Klient pre sociálnu sieť Twitter s používateľským prostredím prispôsobeným pre tablety, ktorý si našiel obľubu u miliónov používateľov.

TweetCaster for Twitter
OneLouder Apps
Verzia 5.6 (6. 2. 2012)
Veľkosť 2,9 MB
1.5+

Zadarmo
TweetCaster Pro for Twitter
OneLouder Apps
Verzia 5.6 (6. 2. 2012)
Veľkosť 2,9 MB
1.5+

3,49 €
13.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+