MojAndroid

Každý rok je Silvester špecifickým dňom, s ktorým sú spájané oslavy, bilancovanie starého roku, no najmä stretnutie s priateľmi a blízkymi a oslavy Nového roku. Koniec roka 2014 je možno špecifický aj tým, že množstvo  ľudí okolo vás vlastní smartfón a aktívne ho používa. V minulosti to nebolo úplným zvykom, no teraz je to už štandardom. Smartfóny a tablety možno budú počas silvestrovských osláv mnohým používateľom prekážať a uprednostňovaná bude spoločná zábava a osobná komunikácia. Aj v tomto ale môžu smartfóny pomôcť, a my vám tak prinášame výber najlepších aplikácií, ktoré by sa vám počas tohto sviatku mohli zísť. Nezabudnite nám v komentároch napísať, ktoré aplikácie na Silvestra nechýbajú práve vo vašom smartfóne :)

Alkoholmetr

Na úvod si dovolíme spomenúť českú aplikáciu Alkoholmetr, ktorá sa pri silvestrovských oslavách bude zrejme hodiť. Ako názov napovedá, aplikácia umožňuje zaznamenávať si druh a množstvo vypitého alkoholu. Po zadaní pohlavia, veku a hmotnosti dokáže aplikácia vypočítať množstvo alkoholu v krvi, ale aj to, kedy tento alkohol vyprchá a vy si budete môcť znovu sadnúť za volant. Aplikácia ponúka rozsiahlu databázu nápojov a keďže ide o český titul, nájdete tu väčšinu tých nápojov, ktoré poznáte z našich obchodov. Okrem toho ponúka aplikácia pekné prostredie s vtipnými prvkami, ktoré ešte viac oživia silvestrovskú zábavu.

alkoholmetr-2 alkoholmetr-1 alkoholmetr-3

Verzia: 1.0.15
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.15
Aktuálna cena: Zdarma

ClockSync

Počas čakania na Nový rok budete možno potrebovať presný čas viac, ako inokedy. Odpočítavanie do polnoci bude mať oveľa väčší zmysel, ak budete mať vo svojom smartfóne na sekundu presný čas. V tomto vám môže pomôcť aplikácia ClockSync, ktorá zosynchronizuje čas na vašom smartfóne s atomickým časom z internetu. Vďaka tomu si budete môcť byť istí, že váš smartfón ukazuje na sekundu presný čas a že Nový rok privítate naozaj na jeho začiatku. Pre správne fungovanie aplikácie je potrebné, aby ste na zariadení mali práva ROOT. Niektoré funkcie aplikácie ale dokážete využívať aj na ostatných zariadeniach.

clocksync-1 clocksync-2 clocksync-3

Verzia: 1.2.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.6
Aktuálna cena: Zdarma

Drinking Games

Čakanie na Nový rok môže byť niekedy zdĺhavé. Ak chcete rozprúdiť tú pravú silvestrovskú zábavu, niekedy vám k tomu môžu pomôcť rôzne hry spojené s pitím alkoholu. Aplikácia Drinking Games ponúka hneď 70 rôznych mini hier, ktoré sú spojené s pitím alkoholu a ktoré dokážu sprostredkovať množstvo zábavy. Žiaľ, aplikácia je dostupná iba s anglickým menu, no niektoré hry sú znázornené graficky a angličtina by tu nemala robiť problém. Aplikácia je v obchode Play dostupná zadarmo, a tak si môžete zábavu užiť s priateľmi bez akýchkoľvek zbytočných poplatkov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

New Year Countdown Widget

Odpočet do začiatku nového roku vám môže spríjemniť a zjednodušiť aj užitočný New Year Countdown Widget. Ako názov napovedá, ide o widget znázorňujúci čas zostávajúci do konca roku. K dispozícii je pritom hneď niekoľko verzií widgetu, ktorý môžete umiestniť na svoju domovskú obrazovku a následne budete mať zostávajúci čas pred očami vždy, keď si zapnete svoj smartfón alebo tablet.

newyearwidget-1 newyearwidget-2 newyearwidget-3

New Year Fireforks

Ak sa nového roku už neviete dočkať, možno vám čakanie spríjemní táto šikovná živá tapeta. Na vašej domovskej obrazovke totiž spustí šou s ohňostrojmi, ktoré vám budú pripomínať, že starý rok je už minulosťou a vy sa môžete tešiť na ten ďalší. Aplikácia ponúka tapetu so svetelným nápisom “2015”, no svoju domovskú obrazovku môžete prispôsobiť ešte výraznejšie použitím vlastného obrázku. Ohňostroje tak pokojne môžu oživiť aj tú tapetu, ktorú používate práve teraz.

Verzia: 1.1.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.7
Aktuálna cena: Zdarma

Koktejl Recepty

Ak chcete svoju párty spestriť zaujímavými nápojmi, nemusíte si kupovať drahé knihy s receptmi. V obchode Play nájdete hneď niekoľko aplikácií, ktoré obsahujú doslova tisíce receptov na tie najzaujímavejšie miešané drinky. Jednou z nich je aj aplikácia Cocktail Recipes, kde nájdete aj samostatnú zložku koktejlov, ktoré sú vhodné špeciálne pre silvestrovské oslavy. Aplikácia síce ponúka recepty v anglickom jazyku, ale názvy potrebných prísad sú väčšinou veľmi jednoduché a s prípravou nápojov by si mohol poradiť aj menej zdatný angličtinár.

koktejly-1 koktejly-2 koktejly-3

Photo Grid

Oslavy s priateľmi alebo rodinou sa dnes už iba málokedy zaobídu bez fotografovania. Ideálnym nástrojom je váš smartfón, v ktorom môžete na vytváranie pekných fotografických umeleckých diel použiť tisíce rôznych aplikácií. Obľúbená aplikácia Photo Grid ponúka intuitívne užívateľské prostredie, ale zároveň aj množstvo zaujímavých funkcií. Pomocou aplikácie tak môžete jednoducho vytvoriť efektné koláže, ktoré môžete následne zdieľať so svojimi priateľmi na sociálnych sietiach. Jednotlivé fotografie môžete ešte vylepšiť pomocou rôznych vtipných nálepiek, pričom zrejme využijete aj najnovšiu kolekciu zimných a vianočných nálepiek.

phtogrid-1 phtogrid-2 phtogrid-3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Správca zariadenia Android

Počas bujarých silvestrovských osláv sa môže stať, že vám váš smartfón niekde vypadne, alebo ho niekde zabudnete. V takom prípade nemusíte zúfať, pretože k dispozícii máte hneď niekoľko možností, ako svoje stratené zariadenie znovu nájsť. Veľmi efektívnym riešením je aj aplikácia Správca zariadenia Android, ktorá umožní na diaľku lokalizovať zariadenie a predísť tak pohrome. V prípade, že sa stanete obeťou krádeže, môžete na diaľku smartfón zablokovať a znemožniť tak zlodejovi, aby sa dostal k vášmu digitálnemu obsahu.

android-device-manager1 android-device-manager2 android-device-manager3

Verzia: 2.1.005
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1.005
Aktuálna cena: Zdarma

Svietidlo

Silvestrovské oslavy sa často konajú na horských chatách a miestach, kde ste odrezaní od sveta a vzdialení od veľkých miest, niekedy aj od elektriny. Vzhľadom na to, že oslavy môžu trvať aj celú noc, je veľmi pravdepodobné, že sa ocitnete v situácii, kde by sa vám zišla baterka. Na osvetlenie vám ale postačí aj váš smartfón s bleskom a jednoduchá aplikácia. V obchode Play je takýchto aplikácií veľké množstvo a väčšina z nich funguje veľmi dobre. Aplikácia Svietidlo sa ale vyznačuje tým, že funguje na širokom portfóliu zariadení, vďaka čomu je veľmi spoľahlivá a nesklame vás ani na Silvestra. V prípade potreby môže aplikácia pomôcť aj pri nútenom vybití batérie.

svietidlo-1 svietidlo-2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

TVprogram.cz

Ak si plánujete silvestrovskú noc spríjemniť pozeraním televízie, určite sa vám zíde TV program, ktorý budete mať vždy poruke. Presne túto funkciu spĺňa aplikácia TVprogram.cz, ktorá ponúka prehľadný televízny program až pre 500 staníc. Keďže ide o českú aplikáciu, nájdete tu všetky obľúbené české a slovenské programy. K dispozícii máte niekoľko rôznych spôsobov zobrazenia, ako aj widget na domovskú obrazovku. Vďaka tejto aplikácii vám tak neunikne žiadny obľúbený film či relácia z bohatého silvestrovského programu.

tvprogram-1 tvprogram-2 tvprogram-3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

30.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+