O tom, že sa fotoaparáty v mobilných telefónoch stali nevyhnutnou súčasťou, nemusíme viesť ani debaty. Fotíme nimi všetko, od prírody, cez zaujímavé miesta, až po osoby v rôznych situáciách. Niektoré smartfóny sú špecifickejšie pre istý typ záberov. Napríklad taký Tone E20 zabráni fotiť nahé telá pomocou umelej inteligencie zabudovanej v aplikácii fotoaparátu.
Aplikácia v prípade, že deteguje nahé telo, zablokuje fotku pred uložením do galérie. Strojové učenie napomáha rozoznať prípady, kedy je osoba na fotografii nahá a kedy nie. Tvorcovia tohto mobilu zašli o niečo ďalej a umožňujú smartfón na diaľku spárovať s druhým, hlavným zariadením. Ak zariadenie identifikuje pokus o vytvorenie takejto fotky a je spárované s hlavným zariadením, odošle upozornenie o pokuse vytvorenia fotky. Takáto funkcia príde vhod, ak chcete napríklad pred takýmito snímkami ochrániť dieťa alebo ak podozrievate partnerku z niečoho nekalého.
Android Authority spomína, že v súčasnosti je možné túto funkciu obísť nainštalovaním aplikácie tretej strany. Umelá inteligencia tohto zariadenia totiž ostáva len v primárnej aplikácii fotoaparátu a nijako nezasahuje do fotenia cez iné aplikácie.

Cena ani špecifikácie pri Tone E20 neohúria
Za 180 dolárov (cca 167 eur) môžete získať zariadenie s procesorom Helio P22 so 4 GB RAM, čo je bežná výbava smartfónu. Trochu prekvapia až tri objektívy 12+13+2 MPx (hlavný senzor, ultraširokouhlý, hĺbkový) a 3900 mAh batéria. Zariadenie má 6,26-palcový displej s rozlíšením FHD+, selfie kameru s 8 MPx, 64 GB pamäte či Android 9. Ak máte o tento smartfón záujem, tak vás sklameme. V čase, kedy vyšiel tento článok, bol uvedený model len na japonský trh.
Ostáva len dúfať, že túto technológiu majú vychytenú do detailov, pretože posledné čo chcete, je aby tento mobil vysielal falošné poplachy.
Chybka v nadpise článku
Ďakujeme za upozornenie, preklep bol odstránený
ze ak podozrievate partnerku :D autor ma asi dake skusnosti ked to doplnil do prekladu zdrojoveho clanku :DDD
Tohle je špatně. Dobrý nápad ale špatně udělaný. Uvažujte, když telefon bude kostičkovat jakoukoliv nahotu a omylem občas zakostičkuje třeba i fotku v plavkách, která se nahotě může dost blížit, dotyčnou majitelku podobně nedůstojně omezujícího telefonu to prostě naštve natolik že na truc bude chtít nahé fotky dělat. Je to kontraproduktivní. Kdy by to ale mohlo být užitečné ? Kdyby telefon nahou fotku klidně udělal ale neumožnil by její sdílení (mailem, facebookem, z jakoukoliv jinou aplikací mimo galerii telefonu) a uživatel by toto omezení mohl vyjímečně vypnout po důkladném varování ze strany telefonu k jakému případnému zneužití by mohlo dojít a jaká rizika jsou s tím spojena. Pak ano, pak by to bylo prospěšné. Zakázat ale v rámci telefonu použít nahou fotku jakoukoliv, bez ohledu na to zda je či není sdílena mimo něj, to je prostě overkill – takhle ne.