MojAndroid

O tom, že sa fotoaparáty v mobilných telefónoch stali nevyhnutnou súčasťou, nemusíme viesť ani debaty. Fotíme nimi všetko, od prírody, cez zaujímavé miesta, až po osoby v rôznych situáciách. Niektoré smartfóny sú špecifickejšie pre istý typ záberov. Napríklad taký Tone E20 zabráni fotiť nahé telá pomocou umelej inteligencie zabudovanej v aplikácii fotoaparátu.

Aplikácia v prípade, že deteguje nahé telo, zablokuje fotku pred uložením do galérie. Strojové učenie napomáha rozoznať prípady, kedy je osoba na fotografii nahá a kedy nie. Tvorcovia tohto mobilu zašli o niečo ďalej a umožňujú smartfón na diaľku spárovať s druhým, hlavným zariadením. Ak zariadenie identifikuje pokus o vytvorenie takejto fotky a je spárované s hlavným zariadením, odošle upozornenie o pokuse vytvorenia fotky. Takáto funkcia príde vhod, ak chcete napríklad pred takýmito snímkami ochrániť dieťa alebo ak podozrievate partnerku z niečoho nekalého.

Android Authority spomína, že v súčasnosti je možné túto funkciu obísť nainštalovaním aplikácie tretej strany. Umelá inteligencia tohto zariadenia totiž ostáva len v primárnej aplikácii fotoaparátu a nijako nezasahuje do fotenia cez iné aplikácie.

Tone E20, mobil blokujúci nahé fotky.
Odfotil by Vás aspoň v plavkách?

Cena ani špecifikácie pri Tone E20 neohúria

Za 180 dolárov (cca 167 eur) môžete získať zariadenie s procesorom Helio P22 so 4 GB RAM, čo je bežná výbava smartfónu. Trochu prekvapia až tri objektívy 12+13+2 MPx (hlavný senzor, ultraširokouhlý, hĺbkový) a 3900 mAh batéria. Zariadenie má 6,26-palcový displej s rozlíšením FHD+, selfie kameru s 8 MPx, 64 GB pamäte či Android 9. Ak máte o tento smartfón záujem, tak vás sklameme. V čase, kedy vyšiel tento článok, bol uvedený model len na japonský trh.

Ostáva len dúfať, že túto technológiu majú vychytenú do detailov, pretože posledné čo chcete, je aby tento mobil vysielal falošné poplachy.

Náš tip
Pozor! Ak používate nejakú z týchto aplikácií, radšej ju odinštalujte

20.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+