MojAndroid

Čínska spoločnosť TLC podpísala s kanadským Blackberry zmluvu o využití značky Blackberry na ich zariadeniach. Táto správa nadväzuje na septembrové prehlásenie výrobcu o ukončení výroby. V zmluve sa píše o tom, že TLC bude navrhovať, vyrábať, predávať a poskytovať zákazníkom podporu pre mobilné zariadenia s Blackberry brandingom.

Samotné Blackberry však nebude úplne odstavené, v telefónoch stále nájdeme ich vlastné služby a softvér. Napriek tomu, že táto dohoda medzi spoločnosťami platí globálne, aj tu platia nejaké limity. Dohoda sa netýka trhu v Nepále, Indii, Srí Lanke, Bangladéši alebo Indonézií. Je to z dôvodu, že Blackberry už má uzavretú licenčnú dohodu v Indonézií a hľadá nového partnera aj v Indii.

blackberry-hub-titulka

Blackberry ale nie je prvým nákupom TLC. Už v januári tohto roka odkúpila čínska firma značku Palm, avšak žiadny reálny počin z toho nevzišiel. O Blackberry ale nemáme starosť, keďže posledné dva modely DTEK50 a DTEK60 boli vyrobené práve spoločnosťou TLC s využitím komponentov zo smartfónu Alcatel Idol 4.

Na záver dodávame, že Blackberry nekončí. Napriek tomu, že pôvodne silná firma s 20% trhovým podielom má teraz menej ako 0,1%, táto kúpa naznačuje, že o značku Blackberry je vo svete stále ako taký záujem. Tešíte sa na nové Blackberry smartfóny vyrobené TLC? Čo by vás presvedčilo ku kúpe Blackberry?

Zdroj: The Verge

17.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+