MojAndroid

Pripravovaný operačný systém Tizen, ktorý je výsledkom spolupráce výrobcu Samsung a DoCoMo, najväčšej japonskej telekomunikačnej spoločnosti dostal pravdepodobne významné zmeny dizajnu. V databáze informačnej služby pre práva duševného vlastníctva v Kórei sa totižto objavili snímky avizovaného systému, kde je možné pozorovať radikálne zmeny používateľského prostredia v porovnaní s tým, čo sme mohli doposiaľ vidieť. Screenshoty na konci článku ukazujú niekoľko systémových aplikácií, vrátane dialeru, kontaktov, kalendára a iných.

tizen

Na snímkoch môžeme tiež pozorovať niekoľko špecifických vlastností z Android nadstavby TouchWiz, je to hlavne S-Beam, Driving Mode alebo vrchná časť notifikačnej lišty. Z toho dôvodu je vhodné usudzovať, že Samsung chce so systémom distribuovať plný balík funkcií a softvérových doplnkov, ktoré poznáme z Android smartfónov tejto značky. Nové zmeny prostredia sú viac než pozitívne a pre systém otvárajú nové možnosti. Aj naši čitatelia vyslovili v minulosti výhrady voči starším snímkov a prirovnávali Tizen k starému Androidu, takže sme zvedaví na komentáre k aktuálnemu dizajnu.

Náš tip
Samsung chce spojiť Tizen s Firefox OS, aby mohol konkurovať Androidu a iOS

 Zdroj: SamMobile

19.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+