MojAndroid

Čítačky pamäťových kariet sú skvelým pomocníkom nielen pre majiteľov fotoaparátov. Dokážete si z vášho stolového počítača preniesť potrebné súbory na pamäťovú kartu, ktorú následne vložíte do telefónu. Poslúži samozrejme aj v opačnom prípade, a teda pre prenos dát z pamäťovej karty do počítača.

Čítačka pamäťových kariet na rýchly prenos alebo zálohu dát do PC

Axagon CRE-DAC má dva výstupy – USB-A, ktorý budete používať pri pripájaní do počítača a USB-C pre pripojenie napríklad k mobilnému telefónu. Na boku tejto vecičky sa nachádza dvojica vstupov pre microSD kartu alebo veľkú SD kartu napríklad z fotoaparátu. Asi si dokážete domyslieť, na aké účely vie toto príslušenstvo poslúžiť. Fotografie zo svojho digitálneho fotoaparátu alebo zrkadlovky môžete rýchlo preniesť na úpravu do počítača, tabletu alebo smartfónu. Ak váš telefón disponuje slotom na microSD kartu, prenos alebo zálohu médií do počítača si viete vďaka Axagon CRE-DAC urýchliť. Rozhranie USB umožňuje 5 Gbps prenos.

Axagon CRE-DAC
Axagon CRE-DAC | Zdroj: Heureka.sk

Podporované sú všetky súčasné verzie SD a microSD kariet vrátane formátov SDXC a microSDXC. Maximálna podporovaná kapacita činí 2 TB. Zariadenie je typu plug and play, takže nie je potrebná žiadna inštalácia dodatočného softvéru. Je veľmi ľahké a prenosné, takže ho môžete mať kdekoľvek a kedykoľvek so sebou. Povrch je odolný kovový a vďaka štruktúrovanému povrchu nezachytáva odtlačky prstov, čo je pekný malý bonus. Pribalený záves vám umožní si túto čítačku pamäťových kariet zavesiť napríklad aj na zväzok kľúčov.

Náš tip
Tento mobil má viac RAM ako váš PC, 150 W nabíjanie a 1 TB úložisko. Stojí len 500 €

19.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+