MojAndroid

Ešte pred pár rokmi sa všetci vývojári technológií snažili zmenšiť zariadenia na minimum. Môže sa zdať, že tento trend s príchodom smartfónov a ich neustále narastajúcich obrazoviek zmizol, no opak je pravdou. Iba vďaka stále menším a menším kúskom hardvéru môžme mať supertenké telefóny, tablety či notebooky.

  tinitell1

A práve snaha zmenšiť celý mobilný telefón na minimum je to, o čo sa pokúsili tvorcovia nového zariadenia Tinitell, ktoré v sebe ukrýva mobilný telefón, no zároveň si ho môžete pripnúť na ruku ako bežné hodinky. Nemýľte si ho však s inteligentnými hodinkami, ktoré momentálne zažívajú veľký rozmach – Tinitell je ich pravým opakom a vyniká jednoduchosťou, nie množstvom funkcií. A práve jednoduché ovládanie, ktoré je uskutočňované pomocou hlasových povelov, je dôležitým prvkom toho, aby takéto zariadenie mohli bez problémov používať aj malé deti, pre ktoré je primárne určené. Stačí stlačiť ovládacie tlačidlo, vysloviť meno kontaktu a Tinitell automaticky vytočí číslo dotyčného.

tinitell_gif

Tinitell v sebe okrem GSM modulu skrýva aj GPS, vďaka čomu môžu rodičia kontrolovať polohu svojich detí. To ako aj samotné nastavenie zariadenia je uskutočňované pomocou webového rozhrania alebo aplikácie, ktorá bude dostupná pre Android a iOS. Podľa výrobcu by mala batéria zariadenia vydržať 60 minút hovoru alebo až sedem dní v stand-by režime. Tinitell po vyše roku vývoja spustil včera svoju kickstarter kampaň, v ktorej si dal za cieľ vyzbierať v priebehu jedného mesiaca 100,000$, pričom v čase písania tohto článku má na konte už 32,740$. Prvých 1000 prispievateľov má možnosť kúpiť si zariadenie za 99$, neskôr bude potrebné podporiť projekt sumou 149$, pričom odporúčaná cena bude 179$.

Zdroj: kickstarter via techcrunch

1.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+