MojAndroid

Nestáva sa často, žeby výrobcovia odporúčali zákazníkom prejsť ku konkurencii. Avšak presne to nedávno urobil Tim Cook, výkonný riaditeľ spoločnosti Apple. Ten odporúča majiteľom iPhonov, aby prešli na Android, informuje portál Tekdeeps. Aký ma na to dôvod?

Len ďalší spôsob, akým Apple zhadzuje Android

Cook tvrdí, že kľúčovou výhodou systému iOS je bezpečnosť. Pre spoločnosť Apple bola bezpečnosť používateľov prvoradá už od začiatku, preto nikdy neumožnila (a pravdepodobne ani nikdy neumožní) sťahovať aplikácie mimo oficiálneho App Store. Na Androide toto obmedzenie neexistuje, takže tí, ktorí majú záujem sťahovať aplikácie odkiaľkoľvek, môžu podľa Cooka pokojne prejsť na Android.

V tomto prípade je to samozrejme prezentované ako obrovská nevýhoda Androidu. Avšak nie kvôli tomu, že sťahovanie aplikácií mimo oficiálneho obchodu môže používateľov ľahko vystaviť škodlivým aplikáciám a vírusom. Cookovi to vadí preto, že tieto aplikácie nemusia spĺňať vysoké štandardy z hľadiska kvality, ochrany súkromia alebo celkového zabezpečenia. Apple má totižto rozsiahlu zbierku pravidiel, ktoré vývojári musia dodržať pri vytváraní aplikácie pre iOS. Ak ich aplikácia nesplní, nedostane sa do App Store.

Apple iPhone SE
Apple iPhone SE | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Cook z toho dôvodu prezentuje sťahovanie aplikácií z neoficiálnych zdrojov (respektíve priamo z App Store) ako niečo zlé za čo by sa používatelia mali hanbiť. Nie všetci používatelia si však potrpia na ucelený a kvalitný dizajn alebo bezproblémové podmienky ochrany osobných údajov. Pre niekoho je dôležitejšie mať možnosť slobodne si vybrať a stiahnuť aplikácie, ktoré sa do oficiálnych obchodov z akéhokoľvek dôvodu nedostali. Jedinou skutočnou a potencionálne nebezpečnou nevýhodou je zvýšené riziko infikovania vírusom alebo malvérom. Pri zvýšenej opatrnosti však vášmu zariadeniu nič nehrozí.

Náš tip
Samsung reaguje na Apple. Svoju čistiacu handričku ponúka zadarmo

22.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+