MojAndroid

Aplikácia TikTok disponuje radom rôznych funkcií a nástrojov, aby mali používatelia svoje videá pod kontrolou. Aktuálne pridávajú vývojári k týmto nástrojom funkciu, ktorá pomáha vniesť viac jasnosti do obsahu, ktorý sa zobrazuje v odporúčaných videách For You.

Vtipné videá, rôzne výzvy a mnoho iného. Populárna aplikácia TikTok sa dostala do popredia najmä počas pandémie. Odvtedy prešla rôznymi fázami a dokonca sa objavovali aj informácie o problémoch ohrozujúcich bezpečnosť používateľov. Ako informujú vývojári na webovej stránke, teraz sa aplikácia snaží viac vzdelávať svojich používateľov a informuje ich, aké videá im budú odporúčané.

TikTok: zobrazovanie odporúčaného obsahu

V informačnom paneli TikTok For You sa objavujú stále nové nápady, produkty alebo rôzne zábavné videá. Systém ich odporúča vďaka hodnoteniu videí na základe kombinácie viacerých faktorov. Tie úzko súvisia s aktivitou konkrétneho používateľa v aplikácii, čo zahŕňa prispôsobenie sa obsahu, o ktorom dajú používatelia najavo, že ich nezaujíma.

Hlavným cieľom aplikácie je ponúkať množstvo relevantného a zábavného obsahu. Aby ľudia lepšie pochopili, prečo im bolo odporúčané konkrétne video, v priebehu nasledujúcich týždňov bude nový nástroj pridaný do aplikácie.

Pre bližšie informácie stačí kliknúť v paneli For You na ikonu otáznika s pomenovaním Prečo toto video. 

TikTok
TikTok For You | Zdroj: newsroom.tiktok.com

Následne sa vám zobrazia dôvody, prečo bolo konkrétne video odporúčané.

Ako systém odporúčaných videí funguje?

Systém odporúčaní je založený na technických modeloch a funguje nasledovne:

  • sleduje interakcie používateľov, ako je obsah, ktorý sledujú, páči sa im alebo zdieľajú, komentujú, alebo aký obsah vyhľadávajú
  • úzko súvisí s účtami, ktoré používatelia sledujú, alebo odporúča obsah uverejnený nedávno v ich blízkom okolí podľa regiónu

Táto funkcia je jedným z mnohých spôsobov, ako vývojári pracujú na transparentnosti aplikácie voči používateľom a do budúcnosti budú túto funkciu naďalej rozširovať, aby do odporúčaného obsahu priniesli okrem transparentnosti aj väčšiu presnosť zobrazovania.

Náš tip
Diaľničná známka 2023: Cena, návod a zaujímavosti

23.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+